šeštadienis, sausio 16 d.
Viruso sukrėsta JK ekonomika kovo–gegužės mėnesiais smuko beveik penktadaliu
BNS

Dėl koronaviruso pandemijos įvestam karantinui suvaržius ekonominį aktyvumą, Didžiosios Britanijos ekonomika kovo–gegužės mėnesiais, palyginti su ankstesniu gruodžio–vasario mėnesių laikotarpiu, smuko beveik penktadaliu, parodė antradienį paskelbti oficialūs duomenys.

Nacionalinės statistikos tarnyba (ONS) pranešė, jog bendrasis vidaus produktas (BVP) pavasario mėnesiais smuko 19,1 proc., „nes dėl vyriausybės nustatytų judėjimo apribojimų smarkiai sumažėjo ekonominis aktyvumas“.

Tačiau vien gegužę, palyginti su balandžio mėnesiu, BVP padidėjo 1,8 proc., nes vyriausybė pradėjo švelninti apribojimus.

Vis dėlto kovą ir balandį rekordiškai smukusiai Didžiosios Britanijos ekonomikai dar toli iki atsigavimo.

Šalies BVP tebėra maždaug 24,5 proc. mažesnis negu vasarį, tai yra prieš koronaviruso plitimo pradžią.

„Dalies įmonių darbuotojams grįžus į darbą, pramonės ir namų statybos sektoriuose atsirado atsigavimo ženklų“, – pareiškė ONS vyriausiojo statistiko pavaduotojas Jonathanas Athow (Džonatanas Atou), kalbėjęs apie gegužės mėnesio duomenis.

„Vis dėlto ekonomika gegužę tebebuvo ketvirčiu mažesnė negu vasarį, kai pandemija dar nebuvo smogusi viso smūgio.“

„Kalbant apie svarbų paslaugų sektorių, pastebėjome tam tikrą atsigavimą mažmeninės prekybos segmente, kuriame buvo pasiektas elektroninių pardavimų rekordas. Tačiau daugelis kitų paslaugų segmentų dėl karantino apribojimų tebebuvo sutrikę ir kai kuriuose iš jų tęsėsi smukimas.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 07 14 15:02
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt