šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Virusologai perspėja: yra priežasčių, kodėl ir 2021 metais olimpiada neįvyks
Alfa.lt

Tokijo vasaros olimpinės žaidynės, iš šių metų perkeltos į 2021-uosius, gali neįvykti, praneša „Bloomberg”, remdamasi visurologų prognozėmis.

Specialistų manymu, iki 2021 m. koronaviruso pandemija gali neišnykti. Ir net jei kai kurios valstybės susidoros su infekcija, epidemija vis tiek turės įtakos kitoms šalims. Tai sudarys sportininkams nevienodas varžybų sąlygas.

Agentūra pažymi, kad ekspertai yra tikri: iki kitos vasaros COVID-19 bus išplitęs skirtingais etapais.

Tai reiškia, kad tokio rango varžybose – olimpinėse žaidynėse – sportininkai iš daugiau nei 200 šalių turės būti tikrinami dėl infekcijos, taip pat turės būti numatytos karantino priemonės.

Toks „logistikos procesas“, kaip rašoma straipsnyje, greičiausiai neįmanomas.

Anot Kejo universiteto profesoriaus Norio Sugaya, iki žaidynių Japonija greičiausiai pažabos viruso plitimą, tačiau mažai tikėtina, kad tai pavyks padaryti JAV, Afrikai ar Brazilijai.

„Tai sukurs nelygias sąlygas sportininkams. Bus labai sunku surengti olimpines žaidynes “, – sakė jis.

Panašią nuomonę išsakė ir Showos universiteto infekcijos profesorius Yoshihito Niki. Anot jo, pasauliui prireiks mažiausiai dvejų metų, kad būtų sustabdytas virusas, nes COVID-19 greičiausiai vėl smogs.

Olimpiada turėjo būti surengta šią vasarą, tačiau dėl koronaviruso pandemijos buvo atidėta. Kovo mėnesį Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) paskelbė, kad Tokijo olimpinės žaidynės vyks 2021 m. liepos 23 d. –- rugpjūčio 8 d.

Paralimpinės žaidynės numatytos rugpjūčio 25 – rugsėjo 6 dienomis.

2020 05 03 16:14
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt