sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Vis daugiau žmonių neteisėtai naudojasi mėlynaisiais ženkleliais
tiesa.com

Vis daugiau žmonių Jungtinėje Karalystėje gautą neįgalumo pažymėjimą, kuris leidžia automobilį statyti specialiai tam pritaikytose vietose, kitaip dar vadinamą mėlynuoju ženkleliu, naudoja ne pagal paskirtį. Dėl to, pasak neįgaliems žmonėms skirtų labdaros organizacijų atstovų, kalti šiuo pažymėjimus išduodanti komisija, kuri nesugeba su tuo susitvarkyti, rašo Bbc.com.

„Press Association“ atlikta analizė atskleidė, kad 94 iš 152 (62 proc.) vietiniai atstovai Anglijoje nesiėmė atitinkamų veiksmų ir nenubaudė žmonių už tai, kad jie 2017-2018 metais pasinaudojo šia schema ir gavo mėlynąjį ženklelį arba pasinaudojo kitų žmonių ženkleliu, nors tam teisės neturėjo.

„Scoope“ labdaros organizacijos atstovas Philas Talbotas sakė, kad neįgaliesiems skirtų pažymėjimų, leidžiančių jiems automobilį statyti tam specialiai pritaikytose vietose, „vagių“ skaičius didėjo.

„Neteisėtai gautas mėlynasis ženklelis ir jo naudojimas yra nusikaltimas, dėl kurio žmogus nelieka nenubaustas. Šie pažymėjimai yra gyvybiškai svarbūs tiems, kam jie iš tiesų reikalingi, tačiau to nesuprantantys žmonės naudojasi juos išrašančiomis organizacijomis, o pastarosios nieko dėl to nedaro“, – sakė P. Talbotas.

Transporto departamento atliktas tyrimas parodė, kad iš viso ne pagal paskirtį buvo išduoti ar panaudoti 4246 mėlynieji ženkleliai.

Taip pat buvo sužinota, kad net 31 komisija nenubaudė ir neieškojo nei vieno asmens, netinkamai pasinaudojusio šia teise, nors teigiama, kad organizacijos griežtai žiūri į tokius atvejus.

Anglijoje neįgaliesiems išduoti beveik 2,4 mln. mėlynųjų ženklelių. Beveik ketvirtadalis kaltinamųjų kito žmogaus ženklelį naudojo savo reikmėms.

Šie pažymėjimai leidžia jų savininkams nemokamai iki trijų valandų statyti automobilį mokamose vietose ir prie geltonų linijų, išskyrus ten, kur yra tam tikri apribojimai.

2018 12 31 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt