antradienis, gegužės 26 d.
Vis labiau kritikuojama JK vyriausybė žada daugiau testų dėl koronaviruso
BNS

Jungtinė Karalystė trečiadienį paskelbė, kad netrukus pradės dėl COVID-19 testuoti 25 tūkst. žmonių per dieną, vyriausybei sulaukiant vis daugiau kritikos dėl mažo atliekamų testų kiekio palyginti su kitomis šalimis.

Būsto reikalų sekretorius Robertas Jenrickas televizijai „Sky TV“ sakė, kad iki „balandžio vidurio“ siekiama pradėti atlikti 25 tūkst. testų per dieną, naujausiems skaičiams parodžius, kad šalyje mirties nuo COVID-19 atvejų yra beveik 1,8 tūkstančio.

Tarp aukų yra 13-metis berniukas, laikomas jauniausia šalyje koronaviruso auka.

„Manome, kad artimiausiomis dienomis galėsime savo dabartinius... 12 750 [testų] pajėgumus padidinti iki 15 000, – sakė R. Jenrickas. – Balandžio viduryje tikimės pasiekti 25 tūkst. pajėgumus.“

Ministrai buvo priversti teisintis intensyvėjant kritikai dėl testų trūkumo, taip pat ir medicinos darbuotojams. Net žiniasklaidos priemonės, paprastai lojalios valdančiajai Konservatorių partijai, skelbė apie masinio testavimo „netvarką“.

JK kol kas atlikta tik kiek daugiau nei 143 tūkst. testų. Vokietijoje, kur iki kovo 30-osios mirė 455 žmonės, testuojama 70 tūkst. žmonių per dieną.

Britanijoje naujasis virusas testais nustatytas 25 150 žmonių, įskaitant ministrą pirmininką Borisą Johnsoną ir sveikatos apsaugos sekretorių Mattą Hancocką.

R. Jenrickas pripažino, kad JK turi reikšmingai didinti atliekamų testų kiekį, bet sakė, kad dėl pandemijos trūksta testų rinkinių.

JK kabineto ministras Michaelas Gove'as sakė, kad taip pat trūksta testams reikalingų cheminių reagentų, bet šiam teiginiui prieštaravo JK chemijos pramonės atstovai.

Tuo metu mirusio 13-mečio Ismailo Mohamedo Abdulwahabo šeima iš Pietų Londono pareiškime sakė, kad yra sugniuždyta dėl netekties.

Berniukas mirė pirmadienį Karališkojo koledžo ligoninėje Londone. Jo artimieji sakė, kad vaikas nesirgo jokiomis lėtinėmis ligomis.

Naujausi JK sveikatos apsaugos ministerijos duomenys rodo, kad nuo COVID-19 mirė iš viso 1 789 žmonės, bet Nacionalinės statistikos biuro (ONS) Anglijos ir Velso duomenys rodo, kad tikrasis skaičius gali būti 24 proc. didesnis.

Vyriausybės skaičiai apima tuos pacientus, kurie buvo nuvežti į ligoninę ir testais patikrinti dėl viruso, o ONS duomenys atspindi mirties atvejus, dėl kurių įtariama COVID-19.

R. Jenrickas pridūrė, kad šalis turėtų rengtis tolesnėms blogoms naujienoms.

„Tikėtina, kad skaičiai artimiausiomis dienomis blogės, kol pradės gerėti“, – sakė jis.

2020 04 01 14:55
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt