pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Vokietijoje nuteistas kalėti iki gyvos galvos automobilį į paradą nukreipęs vyras
BNS
Pixabay
Asociatyvi nuotrauka

Vokietijoje ketvirtadienį nuteistas kalėti iki gyvos galvos vyras, pernai nukreipęs savo automobilį į karnavalo procesiją ir sužalojęs dešimtis žmonių, įskaitant vaikus.

Kaselio regioninis teismas 31 metų Maurice'ą P. pripažino kaltu dėl to, kad 2020-ųjų vasarį važiuodamas dideliu greičiu nukreipė automobilį į minią, dalyvavusią tradiciniame „Rožių pirmadienio“ parade centriniame Folkmarzeno miestelyje.

Vyras nuteistas už pasikėsinimą nužudyti 89 žmones ir sunkių kūno sužalojimų padarymą 88 asmenims.

Per visą teismo procesą Maurice'as P. tylėjo, todėl jo motyvas liko paslaptis.

Vis tik atlikus kaltinamajam psichikos analizę, pagrįstą jo pasirodymais teisme ir darbo biržos dokumentais, jam nustatyta paranojos ir šizofrenijos požymių.

Gegužę prasidėjus teismo procesui prokurorai pareiškė, kad Maurice'as P. ketino nužudyti „daugybę žmonių“ ir taip greitai įsibėgėjo, kad net ėmė žviegti automobilio padangos. Be to, siautėjimas buvo tyčinis, pabrėžė prokurorai.

Keletas žmonių buvo mestelėti į orą, kai automobilis maždaug 50 km per val. greičiu rėžėsi į 42 metrų ilgio eiseną. Prokurorų duomenimis, po automobiliu buvo atsidūrę keli vaikai, kurių jauniausiems buvo vos treji metai.

Praeiviams galiausiai pavyko nutraukti siautėjimą: jie atidarė automobilio durels, ištraukė Maurice'ą P. ir tramdė vyrą, kol jis buvo sulaikytas.

Teismas nustatė, kad parado išvakarėse vyras paliko automobilį strategiškai patogioje vietoje ir įsirengė vaizdo registratorių, kad galėtų nufilmuoti nusikaltimą.

Maurice'as P. nebuvo apsvaigęs nuo alkoholio, vaistų ar narkotikų, tuo metu nustatė teisėsauga.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 16 16:56
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt