pirmadienis, sausio 17 d.
Vokietijos socialdemokratai išrinko du naujus lyderius
BNS
Unsplash
Vokietijos vėliava

Vokietijos valdantieji socialdemokratai šeštadienį išrinko du naujus lyderius – centristą ir kairiųjų pažiūrų politikę, išvakarėse naujuoju šalies kancleriu tapus jų bendrapartiečiui Olafui Scholzui.

Socialdemokratų partija (SPD) grįžo į valdžią po pergalės rugsėjį vykusiuose rinkimuose, suformavusi dar nematytą trijų partijų koaliciją su į ekologiją orientuotais žaliaisiais ir verslui palankias liberalais.

Naujoji vyriausybė perėmė valdžią iš 16 metų Vokietijai vadovavusios kanclerės Angelos Merkel.

SPD nariai per šeštadienį vykusį balsavimą dviem partijos vadovais išrinko Larsą Klingbeilį – O. Scholzui artimą centristą, taip pat Saskią Esken, kuri dvejus metus ėjo vieno iš pirmininkų pareigas ir atstovauja savo politinės jėgos kairiajam sparnui.

L. Klingbeilis surinko 86,3 proc., o S. Esken – 76,7 proc. balsų per SPD suvažiavimą Berlyne, vykusį daugiausia virtualiu formatu, nes dalyvių skaičius buvo ribojamas dėl koronaviruso pandemijos.

Nors iš pradžių buvo prognozuojama, kad socialdemokratų grįžimas į valdžią – mažai tikėtinas, jiems rudenį pavyko iškovoti daugiausiai balsų ir vietų Vokietijos federaliniame parlamente.

Pusė SPD parlamentarų yra naujokai, o ketvirtadalis – jaunesni nei 35 metų. Tai simbolizuoja partijos atsinaujinimą po daugelio metų opozicijoje.

„Man neužtenka pergalės parlamento rinkimuose. Turime likti šiame kelyje“, – partijos delegatams sakė 43 metų L. Klingbeilis.

„Noriu vesti SPD naujos jėgos, naujo pasididžiavimo link“, – pridūrė 60 metų S. Esken.

L. Klingbeilis, pakeisiantis kadenciją baigiantį lyderį Norbertą Walterį-Borjansą, ketverius metus ėjo SPD generalinio sekretoriaus pareigas.

Manoma, kad jis atliko svarbų vaidmenį socialdemokratų atgimime per rinkimus – įtikino skirtingus SPD sparnus vieningai palaikyti O. Scholzo kandidatūrą, taip pat sušvelnino vidinius nesutarimus.

Naujuoju partijos generaliniu sekretoriumi turėtų tapti Kevinas Kuhnertas – ilgametis O. Scholzo varžovas, atstovaujantis SPD kairiajam sparnui.

Ateinančiais metais SPD lauks išbandymas per ketverius regioninius rinkimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 11 23:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt