šeštadienis, liepos 4 d.
Vos išsinuomojusi kambarį lietuvė atsidūrė statybvietėje
tiesa.com

Nuo stogo krentančių skardų keliamas triukšmas, dėl pastolių neatsidarantys langai, atjungta elektra ir vanduo, į vonią krentantys tinko luitai – tai naujakurės Gabijos kasdienybė Londone. Kasdienybė, apie kurią vos prieš savaitę būstą išsinuomojusios merginos niekas prieš sumokant užstatą neįspėjo.

Į „Tiesos” redakciją kreipėsi į Londono Chingfordo rajoną, neseniai atsikrausčiusi Gabija (tikroji herojės pavardė redakcijai žinoma – aut. past.).

Mergina pasakojo, kad į dvivietį kambarį už 95£/sav. atsikraustė ilgai nesvarsčiusi: „Neieškojau apartamentų, sienų spalva nesvarbi, gali būti be baldų (turiu savo), todėl kaina tenkino,” – laiške rašė Gabija.

Prieš sumokėdama £190 užstatą, lietuvė nuvyko kambario apžiūrėti ir išsiklausinėjo visų detalių apie naujuosius namus.

„Susitariau atvažiuoti apžiūrėt kambario. Maloni mergina parodė 2 laisvus kambarius tame pačiam name ir paminėjo, kad po kelių savaičių namo priekyje bus statomi pastoliai, nes šeimininkai ruošiasi tvarkyti namo priekį. Kadangi vieno kambario langai buvo į priekį, o kito - į kiemą, išsirinkau kambarį antrame aukšte su langais į kiemo pusę,” – pasakojo Gabija.

Vis dėlto nemalonios staigmenos prasidėjo vos įsikrausčius.

„Namo šeimininkas, kuris negyvena name, atėjo su manim pašnekėti, nes dėl remonto mano kambaryje reiktų statyti pastolius prilaikyti luboms, nes jos esą silpnos. Mane patikinimo, kad tai tik keliom dienom, bet iš mano veido išraiškos tikrai suprato, kad man tai nepatinka,” - „Tiesai” sakė Gabija.

Šeimininką gerokai nustebino ir tai, kad Gabija jo namuose buvo pasiryžusi gyventi ilgesnį laiką.

„Jis pasakė, kad čia mums leidžiama gyventi kol tvarkomas stogas (apie 3-4 mėn.), o po to pradės tvarkyti namo vidų ir visiems gyventojams baigsis nuomos terminas. Esu visiškai tikra, kad mergina tikrai šito nežinojo man aprodydama kambarį, nes vėliau su ja pakalbėjus paaiškėjo, kad ir ji labai supyko dėl tokių dalykų,” – piktinosi Gabija, kurios niekas neįspėjo, kad ji kambarį nuomojasi trumpam laikui.

O ir statybos nesiėjo taip sklandžiai, kaip lietuvę tikino šeimininkai. Nors Gabijos kambarys buvo kiemo pusėje, po ilgojo savaitgalio ją 8 val. ryte pažadino nuo stogo metamų skardų garsas.

„Neperdedu, mano lova drebėjo. Dirbu vakarinį darbą ir 8 valandą ryto keltis man yra tikrai per anksti,” – skundėsi mergina.

Po tris dienas besitęsusio triukšmo prisidėjo ir kitos bėdos: staiga dingo vanduo ir „kai sėdint lovoje ant manęs pradėjo kristi tinko gabaliukai nuo smūgių į lubas, jau pasidarė tikrai baisu (pastolių taip ir nepastatė kambary, dėl to atsirado rizika, kad visas turtas nuo stogo gali įlūžti). Deja, neturėjau kada aiškintis su darbininkais dėl tinko ir išėjau į darbą. Grįžusi 23 val vakaro buvau maloniai nustebinta, kad vakarieniauti ir maudytis teks žvakių šviesoje, nes neveikia lempos antrame namo aukšte (rozetės veikė, todėl gerieji kaimynai iš apačios sušelpė man lempą). Taip pat kaimynai pranešė, kad atsargiai elgčiausi vonioje, nes dėl nežinomų priežasčių jos grindys buvo užtvindytos. Vakare likau be dušo, bet bent turėjau lempą kambaryje!”

[1093]

[1096]

Ryte Gabiją vonioje pasitiko ne tik balos, bet skylės sienoje ir tinko gabalas pačioje vonioje.

[1094]

[1095]

„Paskambinusi namo šeimininkui sužinojau, kad tokie neskandumai yra laikinas bei normalus dalykas darant tokį remontą ir aš turėjau žinoti, kas čia vyks. Kai papasakojau, kad, deja, manęs niekas neinformavo apie tokius namo tvarkymo projektus jis padarė nuolaidą kambario nuomai - £10,” – sakė lietuvaitė.

Tačiau merginai gyventi statybvietėje – nepriimtina, tad ji pareikalavo grąžinti jai užstatą už dvi savaites - £190, nes „išgyventi dar dvi savaites tokiomis sąlygomis būtų tikras iššūkis.”

Šeimininkas lietuvaitei pažadėjo, kad užstatą jai grąžins tik jei į jos vietą tuoj pats atsiras kitas patiklus nuomininkas.

Susidūrėte su panašiomis problemomis ar patyrėte neteisybę? O galbūt žinote, kaip išspręsti šią bėdą? Rašykite mums info@tiesa.com. Anonimiškumą garantuojame.

 

2015 09 05 12:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt