penktadienis, rugpjūčio 12 d.
VRK ragina užsienyje gyvenančius rinkėjus suskubti registruotis balsuoti užsienyje
VRK

Likus mažiau kaip 2 savaitėms iki Seimo rinkimų balsuoti užsienyje užsiregistravo beveik 36 tūkst. rinkėjų. Balsuoti užsienyje norinčių piliečių skaičius auga kasdien, o Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) fiksuoja, kad Pasaulio lietuvių apygarda pagal rinkėjų skaičių šiuo metu jau lenkia 45 vienmandates rinkimų apygardas Lietuvoje.

VRK pirmininkės Lauros Matjošaitytės teigimu, kasdien augantys balsuoti Seimo rinkimuose norinčių užsienio lietuvių registracijų skaičiai išties džiugina, tai rodo, kad už Lietuvos ribų gyvenantiems mūsų šalies piliečiams tikrai rūpi, kokį parlamentą turėsime ateinančius ketverius metus.

Iš viso balsavimą užsienyje vykdo 51 diplomatinė atstovybė ir konsulinė įstaiga. Daugiau kaip pusėje jų registracija balsuoti jau baigėsi, tačiau šią savaitę dar 25 diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos registraciją balsuoti Seimo rinkimuose užsienyje tęsia. Didžioji dauguma, net 93 proc., rinkėjų registruodamiesi balsuoti rinkimuose pageidauja balsuoti paštu.

Jungtinėje Karalystėje užsiregistruoti balsuoti paštu galima iki spalio 1 d. 23.59 val. (Lietuvos laiku). Šiuo metu JK yra užsiregistravęs 11 261 rinkėjas.

Registruotis balsuoti reikia VRK elektroninių paslaugų portale www.rinkejopuslapis.lt.

Kaip tai padaryti, galite pamatyti ČIA

Atsižvelgdami į tai, kad dėl COVID-19 situacijos balsavimas ambasados ar konsulinės  įstaigos patalpose Seimo rinkimų metu gali būti apribotas, VRK rekomenduoja registruotis balsuoti paštu.

2020 09 29 10:37
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt