ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
Vyriausybė raginama padėti pabėgėlių šeimoms
tiesa.com

Daugiau nei 200 religijų vadovų savo laiške ragina Jungtinės Karalystės premjerę Theresą May pakeisti imigracijos įstatymus ir padėti imigrantams iš Sirijos ir kitų šalių susitikti ir gyventi kartu su savo šeimos nariais.

 Laiške, adresuotame JK premjerei Theresay May, jie aiškina, vyriausybė turėtų sudaryti sąlygas į šalį atvykti tiems pabėgėlių statusą turintiems žmonėms, kurie šalyje turi legaliai gyvenančių giminių. Pasak religinių lyderių, dabar tokie žmonės rizikuoja gyvybėmis bandydami į šalį patekti įvairiausiais nesaugiais keliais, ir tokios kelionės neretai baigiasi tragedijomis.

Laišką pasirašė buvęs Canterbury Arkivyskupas Rowan Williams, taip pat budistų, krikščionių, žydų, indų, musulmonų, sikų religiniai vadovai.

Laiške aiškinama: „Pagal dabar galiojančius įstatymus, sirų kilmės daktaras britas negali iš pabėgėlių stovyklos Libane atsivežti savo tėvų, nors jis galėtų visiškai jais pasirūpinti. Vaikas iš Sirijos, kuris atvyko į Jungtinę Karalystę, negali į JK pasiskviesti savo tėvų, nors jie yra pabėgėliai ir turi pabėgėlių statusą“. Pasak jų, pabėgėlių šeimos gali būti kartu tik tuo atveju, jei rizikuoja gyvybėmis ir bando nelegaliai kirsti šalies sienas.

Praėjusią savaitę valstybės vidaus reikalų ministrė Amber Rudd sakė, jog Jungtinė Karalystė ruošiasi ištesėti dar Davido Camerono vyriausybės duotą pažadą iki 2020 priimti 20 tūkst. pabėgėlių iš Sirijos.

2016 09 12 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt