penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Vyriausybės parama tėvams - visos vaiko priežiūros lengvatos JK
tiesa.com

Nepaslaptis, kad vaikų auginimas ir priežiūra Jungtinėje Karalystėje (JK) gali tapti ne mažu finansiniu iššūkiu. Šalies vyriausybė nuolatos ieško naujų būdų ir paramos formų, kaip padėti tėvams. Nesvarbu, ar jūsų atžala dar kūdikis, eina į darželį, mokyklą ar ruošiasi studijomis, „Tiesa” dalinasi svarbia informacija, kaip šalyje galite gauti finansinę paramą vaikų auginimui.

15 nemokamų vaiko priežiūros valandų

Anglijoje gyvenančios socialiai remtinos šeimos vaikučiams suėjus dviems metams automatiškai pretenduoja iš valstybės gauti 15 nemokamų vaiko priežiūros valandų tėvų pasirinktoje įstaigoje.

Jei šeima neganau jokių pašalpų, 15 nemokamų vaiko priežiūros valandų gauna visos be išimties šeimos, kurios augina trejų ir ketverių metų vaikučius.

Iš viso vaikui priklauso 570 nemokamų vaiko priežiūros valandų jo lankomame darželyje, mokyklėlėje, vaikų dienos centruose ar pas oficialiai registruotą auklę.

Šias nemokamas priežiūros valandas galima pradėti gauti po vaiko trečiojo gimtadienio nuo sausio, balandžio ar rugsėjo 1 d.

Daugiau informacijos, kaip gauti nemokamas valandas rasite čia

Vyriausybės parama vaiko priežiūros mokesčiams

Vaikus iki dvylikos metų auginantys dirbantys tėveliai, įskaitant ir laisvai samdomus darbuotojus, visoje Jungtinėje Karalystėje gali pretenduoti į finansinę vyriausybės paramą vaiko priežiūrai.

Šeimos, kurios augina neįgalius vaikus, šią vyriausybės paramą gali gauti iki tol, kol vaikui sukanka 17 metų.

Internete atsidarius vaiko priežiūrai skirtiems pinigams Vyriausybė į ją taip pat perves jūsų vaiko priežiūrai skirtų pinigų. Už kiekvienus tėvų sumokėtus £8, Vyriausybė į sąskaitą perves papildomus £2. Taip per metus vienas vaikas gali gauti iki 2000 svarų sterlingų paramą arba £500 kas tris mėnesius.

Jei vaikas neįgalus, šeima už vieną vaiką gali sulaukti iki £4000 finansinės paramos.

Kiekvienas iš tėvų turi per savaitė uždirbti vidutinškai £120. Net tuo atveju, jei vienas iš tėvų yra motinystės arba tėvystės atostogose, negali dirbti dėl neįgalumo ar dėl to, kad prižiūri kitą asmenį, vis tiek galima pretenduoti į šią naują paramos programą.

Parama galioja tik oficialiai registruotose vaikų priežiūros įstaigose ir pas oficialias aukles.

Vaikų, kuriems iki rugpjūčio 31 d. nebus suėję keturi metai ir neįgalių vaikų tėvai bei globėjai paramos gali prašyti jau dabar.

Daugiau informacijos čia:

Mokesčių kreditai vaikams

Dirbamntys tėvai, kurie per savaitę dirba mažiausiai 16 val., gali susigrąžinti iki 70 proc. vaikų priežiųros išlaidų vaikam siki 16 metų arba iki 17 eįgaliems vaikams.

Priklausomai nuo pajamų, galima susigrąžinti iki £122,50 per savaitę arba £210 už du vaikus.

Daugiau informacijos čia

Vaikų priežiūros kuponai
 
Jeigu jūsų darbdavys siūlo vaiko priežiūros kuponus arba padeda jums susiorganizuoti vaiko priežiūra darbo metu, Vyriausybė siūlo kasmet susigrąžinti iki £933 mokesčių ir Nacionalinio draudimo.
 
Suma, kuria galite gauti vaiko priežiūros kuponais, priklauso nuo to, kiek uždirbate ir kada pradėjote naudotis schema. Už vaiko priežiūra tėvai moka, kaip įprasta, tačiau vėliau mokesčiai grąžinami atlikus nacionalinio draudimo (angl. National Insurance) skaičiavimus.
 
Šios lengvatos negalima naudoti dalyvaujant Vyriausybės paramos schemoje vaiko priežiūros mokesčiams. Planuojama, kad naujoji Vyriausybės programa per artimiausius kelis metus visiškai pakeis kuponų sistemą, todėl šiai paramai gauti galite užsiregistruoti tik iki 2018-ųjų balandžio mėn.
 
Parama studijų metu
 
Jei jums mažiau nei 20 metų, pasinauoję „Care to Learn” programa, galite gauti paramą vaiko priežiūros mokesčiams norint studijuoti viešai finansuojamoje įstaigoje, kaip pavyzdžiui mokykloje ar koledže. 
 
Daugiau informacijos čia
 
Jei esate jaunesni nei 20 metų, pasinaudoję „Discretionary Learner Support” galite siekti aukštesnio išsilavinimo, pavyzdžiui NVQ, BTEC ar PGCE.
 
Daugiau informacijos čia
 
Taip pat galite prašyti vaiko priežiūros pašalpos (angl. Childcare Grant) jaunesniems vaikams nei 15 ir 17 metų neįgaliems vaikams, jei pilnu etatu studijuojate aukštesnio išsilavinimo įstaigoje.
 
Daugiau informacijos čia

2017 07 05 14:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt