ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
Ž. Ilgauskas JAV sulaukė ypatingo pagerbimo
tiesa.com

Ilgiau nei du dešimtmečius JAV gyvenantis ir šios šalies pilietybę įgijęs buvęs krepšininkas Žydrūnas Ilgauskas sulaukė netikėto apdovanojimo už nuopelnus Cleveland’o miestui.

1996-2010 metais NBA klubo „Cleveland Cavaliers“ garbę gynęs krepšininkas už savo indėlį vietos bendruomenei pagerbtas miesto sporto apdovanojimuose – Ž. Ilgauskui teko prizas už viso gyvenimo nuopelnus.

Iškilmingoje pagerbimo ceremonijoje tokio pripažinimo sulaukęs 42 metų Ž. Ilgauskas išliko kuklus ir tikino, kad yra per jaunas tokiam apdovanojimui.

2011 metais karjerą baigusį ir „Big Z“ pravarde žinomą krepšininką pasveikino ir buvęs jo komandos bičiulis LeBron’as James’as.

Už nuopelnus „Cavaliers“ komandai Ž. Ilgausko marškinėliai 2014 metais iškelti į namų arenos palubę – tokio išskirtinio pripažinimo sulaukia tik labiausiai nusipelnę žaidėjai.

Tais pačiais metais Ž. Ilgauskui suteikta JAV pilietybė, dėl to jis buvo priverstas atsisakyti lietuviškosios: dvigubą pilietybę draudžia Lietuvos įstatymai.

Krepšininkas gimtojoje šalyje prieštaringai vertinamas ne tik dėl šio fakto, bet ir dėl to, kad geriausiais savo karjeros laikais taip ir nesužaidė nė vienerių oficialių varžybų už Lietuvos rinktinę.

Jis su amerikiete žmona bei dviem įvaikintais berniukais iš Lietuvos ir toliau gyvena Clevelend’e.

2018 01 18 13:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt