šeštadienis, balandžio 4 d.
Žengtas pirmas žingsnis dėl nemokamų bakalauro studijų Lietuvoje įteisinimo
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Bendru koalicijos partnerių sutarimu, atsižvelgiant į koalicijos sutartį, imamasi įgyvendinti nemokamo bakalauro studijų idėją. Aukštasis mokslas būtų pasiekiamas jaunimui iš nepasiturinčių šeimų, kad mokestis už mokslą netaptų kliūtimi jo siekti.

Lapkričio 12 d. Seime įregistruota įstatymo pataisa, kuria siekiama jau nuo 2020 m. įteisinti nemokamas bakalauro studijas. Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos narys Gediminas Kirkilas teigia, kad nauda bus didelė, taip bus užtikrintas platesnis aukštojo mokslo prieinamumas ir mažinama socialinė atskirtis.

„Nemokamos bakalauro studijos atvertų platesnes galimybes jaunimui iš nepasiturinčių šeimų. Be to, šia įstatymo pataisa siekiame pertvarkyti priėmimo į aukštąsias mokyklas sistemą, atsisakyti išimtinai akademinių kriterijų, įvertinti individualius pretendento gebėjimus ir motyvaciją pasirinktai profesijai“, – sako G. Kirkilas.

Pagal valdančiųjų pasirašytą koalicinę sutartį, siekiant padidinti valstybės finansuojamų bakalauro studijų vietų skaičių, būtina papildomai iš biudžeto kitiems metams skirti per 6 mln. Eur. Šias lėšas galima būtų skirti iš gautų loterijų ir lošimų mokesčių.

Remiantis 2019 m. duomenimis, valstybės finansuojamoms vietoms bakalauro studijose buvo skirta per 9 tūkst. Eur. Valstybės finansuojamoms bakalauro studijoms skirtos lėšos bus naudojamos tik valstybės finansuojamų bakalauro studijų vietoms apmokėti.

2019 11 13 11:00
Spausdinti