antradienis, liepos 14 d.
Žinia apie teroro aktą Londono metro sėja paniką
tiesa.com

Metropolitano policija buvo priversta viešai paneigti gandus apie neišviangiamą teroro aktą Londono metro traukiniuose, po to, kai buvo išplatintas melagingas įspėjimas miesto gyventojams, skelbė telegraph.co.uk.

 Tekste, kuris plačiai išplatintas socialiniuose tinkluose, skelbiama, jog pareigūnai ruošiasi dideliems išpuoliams, įvyksiantiems šią savaitę. „Jie mano, kad tai teroro aktas, kuris įvyks rytoj metro traukiniuose West Endo rajone. Geriau pasisaugoti, nei vėliau gailėtis. Pasidalinkite šia žinia su draugais“, - skelbiama pranešime.

Žinutėje taip pat klaidingai teigiama, kad „visi policijos pareigūnai pakviesti dirbti nuo 4 valandos ryto ir vėliau“. Metropolitano policijos atstovas patvirtino, kad ši žinutė – tikrai melaginga. „Tokie gandai gana įprasti. Vienintelis dalykas, kuris padeda jiems plisti ir priverčia žmones patikėti – dalijimasis viešoje erdvėje“, - portalui telegraph.co.uk sakė atstovas.

Asmeninėje socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje vyresnysis inspektorius Paulas Brogdenas rašė: „Socialinė žiniasklaida gąsdina jus gandais apie būsimą teroro išpuolį. Pranešu, kad jokios konkrečios grėsmės nėra, tad nurimkite ir gyvenkite toliau“.

Jungtinės Karalystės premjeras Davidas Cameronas pranešė, jog civiliai gali pastebėti didesnes pareigūnų ir armijos patrulių pajėgas viešose vietose, tačiau teroro atakos Londone nelaukiama. Oro uostuose bei didžiosiose traukinių stotyse padidintos pareigūnų pajėgos dėl karinių neramumų visame pasaulyje, ne dėl grasinimų Londonui.

2014 09 01 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt