ketvirtadienis, liepos 2 d.
Žinių apie pensiją trūkumas gali kainuoti tūkstančius
tiesa.com

Pasirodo, daugybė Jungtinės Karalystės (JK) gyventojų nieko nenutuokia apie valstybinę pensijų sistemą. Toks žinių trūkumas gali atsieiti tūkstančius svarų, - pranešė naujienų portalas express.co.uk.

Ekspertai perspėja, kad trūkstant žinių kaip veikia valstybinės pensijos sitema, žmonės gali priimti sprendimus, dėl kurių išėjus į pensiją bus prarasta daug pinigų. Atlikta apklausa parodė, kad 6 iš 10 žmonių nežinojo, kad nukeldami savo pensiją vėlesniam laikui, gali ją padidinti apie 10 proc., o 43 proc. apklaustųjų nežinojo, kad savanoriškai mokėdami nacionalinį draudimo (angl. National Insurance, NI) mokestį, taip pat gali pasididinti pensiją.

Planuojantiems į pensiją praleisti užsienyje, vertėtų žinoti, kad priklausomai nuo šalies, gali kisti ir gaunamos pensijos suma. Pavyzdžiui, trys ketvirčiai apklaustųjų, kurių amžius 40-70 metų, nežinojo, kad jų pensija gali būti įšaldyta, jei jie išeis į pensiją už Europos ribų. 29 proc. apklaustųjų teigė, kad jie net nežinojo, jog norint gauti pilną valstybinę pensiją reikia dirbti, o 26 proc. negalvojo, kad pasiėmus atostogas vaikams ar vyresniems giminaičiams prižiūrėti gali reikšti mažesnę pensiją ateityje.

„Nors pensininkų skaičius didėja, daugumai tūksta elementarių žinių apie tai kaip padidinti savo pajamas ir pagerinti situaciją senatvėje. Pasinaudojus elementariais tokiais paprastais patarimais, kaip mokėti savanorišką nacionalinę draudimo įmoką ar nukelti išėjimą į pensiją, o jei yra galimybė, dirbti - reikštų, kad išėjus į pensiją žmogus gaus didžiausias įmomas pajamas“, - sakė pensijų specialistas Markas Stopardas.

2015 05 27 10:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt