antradienis, birželio 15 d.
Žudantis asbestas – 9-iose iš 10-ies Anglijos mokyklų
tiesa.com

Didžiojoje dalyje Anglijos mokyklų tūno, kaip manoma, vėžį sukeliančios asbesto dulkės. Tačiau statybų ekspertai tvirtina, kad beveik visų šalies mokyklų dėl to nieks negriaus ir vaikams teks susitaikyti su buvimu kancerogeninėje aplinkoje.

Pavojingų asbesto dulkių yra beveik 9-iose iš 10-ies Anglijos mokyklų, pranešė naujienų portalas express.co.uk.

Iš vietinių savivaldybių gauti duomenys parodė, kad 86 proc. Anglijos mokyklų buvo aptikta mirtį nešančių dulkių – gerokai daugiau, nei manyta anksčiau.

Manoma, kad ilgą laiką kvėpuojant asbesto dulkėmis, gali išsivysti plaučių vėžys ar kitas itin sunkus vėžio tipas – mezotelioma, kuri vystosi plaučiuose, pilvaplėvėje ir širdyje.

Tačiau vienas iš žinomiausių asbesto ekspertų šalyje Julianas Petto teigė, kad asbestą pašalinti iš visų

Anglijos mokyklų neįmanoma, mat per maždaug pusę amžiaus, kai asbesto poveikis vaikams pradės matytis - išsaugotų tik 25 gyvybes.

„Negalime perstatyti visų Anglijos mokyklų norėdami išsaugoti 25 gyvybes per metus,” – sakė profesorius.

„Dėl asbesto įtakos vaikystėje, jie mirs sulaukę maždaug 70-ies metų,” – toliau kalbėjo asbesto ekspertas.

Vis dėlto 67-erių organizacijos „Asbestas mokyklose” įkūrėjas Michaelas Leesas, kuris ir paskelbė naujausią statistiką, teigė, kad asbestas mokyklose prisideda prie vis didėjančio mirtingumo.

„Daugybė vaikų mokyklose yra veikiami asbesto ir dėl to didėja mirčių skaičius. Ansktesnės vyriausybės prieš tai užmerkė akis, nes liga pasireiškia tik po daugybės metų,” – sakė vyras.

Dviejų vaikų tėvo M. Leeso žmona, pradinės mokyklos mokytoja, būdama 51-erių mirė nuo mesoteliomos.

Praėjusią savaitę visiems mokytojams Anglijoje buvo nurodyta praeiti privalomus mokymus apie asbestą.

M. Leesas sveikino tokį žingsnį, tačiau sakė, kad to – nepakanka.

„Suprantame, kad asbetas iš visų mokyklų gali būti pašalintas tik per ilgą laiką, tačiau vyriausybė turi sudaryti planus galiausiai visiškai pašalinti asbestą iš mokyklų,” – sakė našlys.

Naujasia statistika parodė, kad Didžiojoje Britanijoje nuo asbesto sukeltų ligų mirė 2535 žmonės. Tai yra didžiausias mirčių nuo asbesto skaičius pasaulyje. 300 šių mirčių yra siejamos su asbestu mokyklose.

Buvęs muzikos mokyojas iš Northamptono Brianas Shaw dėl savo nepagydymo asbesto sukelto vėžio kreipėsi į teismą.

„Vaikai mokyklose labai rizikuoja. Liga mano gyvenimą labai sutrumpino ir didžiąją laiko dalį jaučiuosi labai silpnas,” – sakė 63-erių mokytojas.

2015 03 16 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt