ketvirtadienis, spalio 1 d.
Žydai dešimtmečius ignoravo britų įstatymus
tiesa.com

Šiaurės Londone 40 metų veikė žydų mokykla, kurioje uždrausta anglų kalba, nesilaikoma elementariausių saugos ir higienos reikalavimų, ši mažuma kurčia ir prašymams stabdyti veiklą.

Pradėjus tyrimą dėl „Talmud Torah Tashbar“ mokyklos, esančios Stamford Hill, paaiškėjo, jog ultra ortodoksų bendruomenės įstaiga Londone neįregistruota nuo 1976 metų. Inspektoriams patikrinus patalpas vasario viduryje paaiškėjo, jog jose tvyro smarvė, sienos skylėtos, išdužę kai kurių langų stiklai, suplyšę kilimai.

Paaiškėjo, jog pamokos čia vyksta tik hebrajų kalba, skatinamas kultūrinis ir etninis uždarumas.

Pareikalauta mokyklą uždaryti, kol vyksta tyrimas. Tačiau kraštutinėmis pažiūromis pasižyminčios judaizmo krypties išpažinėjai to nepaiso – kaimyninių namų gyventojai sako, kad čia, kaip įprasta, lankosi vaikai su kuprinėmis, berniukai būriuojasi prie pastato.

Buvęs mokyklos mokinys, užaugęs Londone, bet iki pilnametystės nekalbėjęs angliškai,

„Evening Standard“ sakė, jog vaikai ten auklėjami taip, kad neturėtų kitokios švietimo sampratos, o vaikystė buvo vertinama kaip liūdnas ir pilnas kančių gyvenimo laikotarpis.

Ultra ortodoksai visame pasulyje vienijasi į uždaras bendruomenes, jie yra itin pamaldūs ir nėra linkę paisyti modernaus pasaulio taisyklių.

2016 03 25 08:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt