ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Ambasada atsako: įgaliojimai ir pasai
tiesa.com

Norėčiau įgalioti savo močiutę, kad ji galėtų Lietuvoje be manęs padaryti mano sūnui pasą. Ar reikės atvykti ir močiutei pasirašyti įgaliojimo? Ar užteks tik jos paso ir mano dalyvavimo?

Vaiko iki 16 metų prašymą pakeisti LR pasą ir kitus dokumentus gali pateikti vienas iš jo tėvų (įtėvių), pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, arba vaiko globėjas (rūpintojas) ar socialinės globos įstaigos atstovas, pateikęs paskyrimą globėju (rūpintoju) ar atstovavimą patvirtinančius dokumentus ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Dėl to, jeigu močiutė ar sesuo neturi vaiko, kuriam bus keičiamas pasas, globos teisių, arba patėvis nėra vaiko globėjas ar įtėvis, pateikti dokumentų dėl šio vaiko paso pakeitimo jie negalės.

Be to, pagal Lietuvos teisę, tėvų prievolė prižiūrėti savo nepilnamečius vaikus ir rūpintis jais negali būti perduodama kitiems asmenims, kadangi tai yra įstatyminė ir neperleidžiama kiekvieno tėvo pareiga. Atsižvelgiant į tai įgaliojimai, susiję su tėvų pareigų prižiūrėti ir rūpintis savo nepilnamečiais vaikais perdavimu kitiems asmenims, nesurašomi ir netvirtinami. Jeigu rūpintis nepilnamečiu vaiku nėra galimybės, jam turėtų būti steigiama laikinoji globa.

2013 07 06 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt