penktadienis, rugsėjo 25 d.
Ambasada atsako: įvairūs skaitytojų klausimai
tiesa.com

Turiu sulūžusį lietuvišką vairuotojo pažymėjimą. Ar įmanoma jį pakeisti į naują lietuvišką, bet ne anglišką?

 Ambasada atsako: per Lietuvos Respublikos ambasadą pasikeisti vairuotojo pažymėjimo galimybės nėra.

Tai galima padaryti tik asmeniškai kreipiantis į Valstybės įmonę „Regitra“http://www.regitra.lt/.

Klausimas: 

Ar gali vilnietis, neturintis Lietuvos Respublikos paso, o tik leidimą nuolat gyventi Lietuvoje kortelę, gyventi bei dirbti Didžiojoje Britanijoje ir kiek laiko?

Ambasada atsako; Šiam piliečiui patartumėme susisiekti su Jungtinės Karalystės ambasada Vilniuje.

https://www.gov.uk/government/world/organisations/british-embassy-vilnius

Tel.: +370 5 2462900 (Informaciją galima gauti ir lietuviškai)

El. p.: be-vilnius@britain.lt

Klausimas:

Mes su partneriu gyvename nuomojamame vienviečiame kambaryje. Aš jau 31 savaitę laukiuosi. Užsiregistravome ir išsiuntėme reikiamus dokumentus dėl būsto gavimo, tačiau jau ilgiau nei mėnesį negauname atsakymo. Ką turėtume daryti šiuo atveju?

Ambasada atsako

Jums reiktų tiesiogiai kreiptis į Jūsų savivaldybę (Council). Ambasada neturi teisės kišti į Jungtinės Karalystės institucijų veiklą.

Klausimas:

Noriu paklausti dėl ką tik gimusio vaiko registravimo Lietuvos Ambasadoje. Kada ir kokius dokumentus pristatyti, kiek tai kainuoja ir per kiek laiko sutvarkomi dokumentai, kad galėtume keliauti į Lietuvą su vaiku?

Ambasada atsako

Prašymą ir kitus vaiko pasui išduoti reikalingus dokumentus pateikia vienas iš vaiko tėvų. Kreipiantis dėl paso išdavimo ar keitimo vaikui iki 1 metų amžiaus vaiko į ambasadą atvežti nereikia.

Gimimo apskaitymui ir paso išdavimui pateikiami šie dokumentai:

• Prašymas išduoti pasą (pildomas ambasadoje).

• Vieno iš vaiko tėvų, pateikiančio prašymą išduoti pasą vaikui, pasas arba asmens tapatybės kortelė.

• 2 tapačios kokybiškos vaiko amžių atitinkančios nuotraukos (dydis 40x60 mm, veidas nuo smakro iki viršugalvio turi užimti 31-35 mm, fonas šviesus, vienspalvis ir tolygus). Nuotraukų pavyzdžius galite rasti Asmens dokumentų išrašymo centro prie Vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje.

• Vieno iš tėvų, pateikiančio prašymą išduoti pasą vaikui, gyvenamosios vietos deklaracija, jeigu dar nedeklaruotas jo išvykimas iš Lietuvos (prireikus gali būti pildoma ir ambasadoje). Jeigu Jungtinėje Karalystėje kartu su Jumis gyvena nepilnamečiai vaikai, turintys Lietuvos Respublikos pilietybę, turės būti deklaruotas ir kiekvieno jų išvykimas iš Lietuvos. Jeigu nepilnamečių vaikų išvykimo iš Lietuvos deklaruoti nenorėsite, savo deklaracijoje reikės nurodyti asmens, su kuriuo Lietuvoje gyvena nepilnamečiai vaikai, duomenis – vardą, pavardę, giminystės ryšį, adresą.

• Prašymas apskaityti vaiko gimimą (gali būti pildomas ir ambasadoje).

• Jungtinės Karalystės išduotas gimimo liudijimas, kuris turi būti legalizuotas (patvirtintas Apostille) ir išverstas į lietuvių kalbą.

Jungtinės Karalystės gimimo liudijimą, kuriame nurodyti vaiko tėvai („CertifiedCopy of anEntry of Birth“), legalizuoja (tvirtina Apostille) Jungtinės Karalystės užsienio ir sandraugos reikalų ministerijos Legalizavimo tarnyba:Legalisation Office, Foreign&Commonwealth Office

• Kito iš vaiko tėvų pasas ar asmens tapatybės kortelė (jeigu nėra kito iš vaiko tėvų paso, pateikiamas kitas turimas dokumentas su asmens duomenimis ir nuotrauka arba laisvos formos rašytinis paaiškinimas, kodėl tokio dokumento negalima pateikti).

• Užsienio valstybės pasas, jeigu vaikas jau įgijo kitos valstybės pilietybę.

• Prašymas dėl paso siuntimo paštu (gali būti pildomas ir ambasadoje) kartu su sau adresuotu ir apmokėtu voku (SpecialDelivery), jeigu vaiko pasą pageidausite gauti paštu.

• 43 GBP konsulinis mokestis už paso išdavimą ir 17 GBP konsulinis mokestis už gimimo apskaitymą Lietuvoje ir gimimo liudijimo pareikalavimą, mokamas ambasadoje grynaisiais pinigais arba mokėjimo kortele (išskyrus American Express).

Vaiko gimimo apskaitymas ir paso išdavimas užtrunka apie pusantro mėnesio.

Klausimas:

Mano dukra jau aštruonerius metai gyvena čia, Anglijoje. Aš 12 metų – JAV. Į svečius pas dukrą atskridau su JAV piliečio pasu. Oro uoste pareigūnas kažko muistėsi, dėjosi itin reikšminga persona. Padėkite man: kiek laiko oficialia aš galiu būti JK teritorijoje? Turiu ir Lietuvos pilietybę, galiojantį pasą, kuriame yra parašyta, kad esu ES pilietis.

Ambasada atsako

Galima buvimo trukmė Jungtinėje Karalystėje priklauso nuo to kurios valstybės pilietis esate. Lietuvos piliečiams buvimas Jungtinėje Karalystėje nėra ribojimas, tačiau, gyvenant ilgesnį laiką, patartina užsiregistruotiHome Office tarnyboje.

https://www.gov.uk/government/organisations/home-office

Klausimas:

 

Laba diena. Gyvenu Šiaurės Airijoje, pamečiau pasą. Šiuo metu esu bedarbis ir gaunu bedarbio pašalpą. Kaip man pasidaryti naują pasą, ar brangiai kainuos, ar reikia važiuoti į ambasadą Dubline? O gal galima gal susitvarkyti kokius nors dokumentus (kadangi esu bedarbis), kad naują pasą gaučiau nemokamai?

Ambasada atsako

Kadangi gyvenate Jungtinėje Karalystėje, dėl paso išdavimo Jums reikėtų kreiptis į Lietuvos ambasadą Londone. Konsulinis mokestis už paso išdavimą – 86 GBP.

Lietuvos Respublikos konsulinio mokesčio įstatyme nėra numatyta konsulinio mokesčio lengvatų darbo neturintiems asmenims.

Klausimas:

Ištekėjau Jungtinėje Karalystėje, santuoką užregistravau ir grįžusi į Lietuvą, pakeičiau pavardę, tačiau nespėjau susitvarkyti vaiko gimimo liudijimo.

O kadangi LT ilgai užtrunka pakeisti vaikui pavardę, pakeitėm ją „Ukper Deed Poll“.Su šiuo dokumentu noriu pakeisti vaiko pasą su nauja pavarde ir padaryti naują gimimo liudijimą. Ar ambasadoje išduoda gimimo liudijimus, ar nebus problemų padaryt vaiko pasą su nauja pavarde? Kokių dokumentų tam reikia?

Ambasada atsako

Iš klausime pateiktos informacijos nėra aišku kokiu teisiniu pagrindu vadovaujantis turėtų būti keičiama vaiko pavardė. Norėdami įsigilinti į situaciją ir kompetentingai atsakyti, maloniai prašome kreiptis į ambasadą asmeniškai. El. paštas: amb.uk@urm.lt; tel. +44 (0)20 7592 2840.

2014 09 17 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt