sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Ambasada atsako: ką daryti, kai jamaikietis sugyventinis gviešiasi bendrų vaikų?
tiesa.com

Mano giminaitė pateko į labai sudėtingą situaciją. Ji 12 m. pragyveno nesusituokusi su Jamaikos piliečiu, susilaukė 3 vaikų, o dabar jis pareiškė, kad ji jam nebereikalinga.

 Kai ji pradėjo aiškintis, ką jai daryti, jai buvo pasakyta: jūs gyvenate kartu, tad alimentai jums nepriklauso. Ji gyvena tik dėl to, kad neturi pinigų ir neturi kur išeiti. Jis pradėjo gąsdinti, kad vaikus pasiims su savimi, nes jie turi jo pavardę. Pašalpos buvo nutrauktos, bet prieš mėnesį grąžino. Bet jei jie gyvens kartu, atims ir vėl, ir vėl ji bus nuo jo priklausoma. Jis jai pinigų visiškai neduoda, nuperka „maisto“, ir tiek. Pareina, kada nori, per 12 metų niekur kartu nebuvo, švenčių, gimtadienių nešventė... Pasą `ji patikėjo jam, jis sakė, kad išsiuntė į Home office (bet tai jau trunka kelerius metus) angliškam pasui pagaminti. Ji nusiuntė užklausimą dėl paso, atsakymo negavo, tik jis gavo laišką, kad per 28 paras bus deportuotas. Ar jis gali išvykdamas (jis pasisamdė advokatą) pasiimti vaikus? Ar Lietuvos ambasada gali ją apginti kaip LT pilietę? Kokias ji turi teises? Kaip jai elgtis apskritai? Be paso ji negali nei įsidarbinti, nei buto išsinuomoti.

Pasirodo, jis gyveno ir vaikų susilaukė tik tam, kad lengviau gautų anglišką pasą.

LR pilietei pirmiausiai siūlytume kreiptis į ambasadą dėl LR paso išdavimo, o senasis pasas bus paskelbtas negaliojančiu ir juo niekas nebegalės pasinaudoti. Kadangi išsamesnei konsultacijai apie vaikų statusą reikalingi papildomi asmens duomenys, kurie yra neviešinami, siūlytume apie tai pasiteirauti atvykus į ambasadą arba parašius el. laišką ambasadai el. p. adresu amb.uk@urm.lt, kuriame reikėtų nurodyti vardą, pavardę, gimimo datą, taip pat vaikų vardus, pavardes ir gimimo datas.

LR pilietė turi teisę likti gyventi Jungtinėje Karalystėje, jeigu būdama čia ji įgyvendins savo kaip ES pilietės teises, pvz., dirbs pagal darbo sutartį, užsiims verslu ir pan. Dėl nemokamos teisininko konsultacijos ji taip pat gali kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybės Citizens Advice Bureau.

 KLAUSIMAS: Su drauge planuojame vykti į Ispaniją, į Lanzarotės salą. Sala kaip ir priklausytų Ispanijai, bet ji yra Kanarų salyne. Ar mums užteks parodyti lietuvišką asmens tapatybės kortelę?

Kadangi Europos Sąjungos viduje ES piliečiai gali keliauti turėdami galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę, į Ispanijai priklausančias Kanarų salas galite vykti tiek su LR pasu, tiek su LR asmens tapatybės kortele, svarbu, kad dokumentas galiotų kelionės metu.

 

 

 

 

2014 01 22 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt