antradienis, rugsėjo 22 d.
Ambasada atsako: ką daryti pametus vairuotojo pažymėjimą
tiesa.com

„Tiesa“ tęsia rubriką „Ambasada atsako“. Skaitytojai adresu klausk@tiesa.com gali siųsti visus aktualius klausimus, susijusius su konsuline informacija, kurią teikia Lietuvos Respublikos ambasada Londone. Pateikiame pirmuosius dažniausiai užduodamus ambasados interesantų klausimus.

Gyvenu Jungtinėje Karalystėje ir pamečiau lietuvišką vairuotojo pažymėjimą. Ar ambasada gali išduoti naują? Baigėsi mano laikino (2 m.) lietuviško vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikas, ar galima jį atnaujinti (pakeisti) per ambasadą?

Pagal Europos Sąjungos teisę, vairuotojo pažymėjimus (VP) išduoda (keičia) valstybė, kurioje asmuo nuolat, t. y. ne mažiau kaip 185 d. per kalendorinius metus, gyvena, dirba ar mokosi, todėl ambasada šių dokumentų išduoti ar pakeisti negali. Jeigu Jūs nuolat gyvenate Jungtinėje Karalystėje, vietoj prarastojo ar nebegaliojančio lietuviško VP Jums reikės gauti Jungtinės Karalystės VP.

Prašymo išduoti Jungtinės Karalystės VP formą galima gauti pašto skyriuose (Post Office) arba atsisiųsti iš Driver and Vehicle Licensing Agency interneto svetainės.

Jeigu neturite lietuviško VP, vietoj kurio būtų išduodamas Jungtinės Karalystės VP, kartu su prašymu Jums reikės pateikti ambasados išduotą konsulinę pažymą, patvirtinančią prarasto lietuviško VP duomenis. Dėl konsulinės pažymos išdavimo į ambasadą galima kreiptis asmeniškai arba paštu.

Konsulinei pažymai gauti reikės pateikti:

1. Nustatytos formos prašymą (pildomas ambasadoje).

2. Prašymą paskelbti prarastą VP negaliojančiu (pildomas ambasadoje).

3. JK policijos išduotą patvirtinimą, kad buvo pranešta apie VP praradimą (Receipt from the local police stating that your licence has been reported lost).

4. Savo pasą arba asmens tapatybės kortelę.

5. Sau adresuotą ir apmokėtą Special Delivery voką (galima įsigyti pašto skyriuose, jeigu konsulinę pažymą norėsite gauti paštu.

Konsulinis mokestis už konsulinės pažymos išdavimą – 25 GBP, mokamas vietoje grynaisiais pinigais arba banko mokėjimo kortele (išskyrus American Express). Kreipiantis paštu konsulinis mokestis mokamas Lietuvos ambasados vardu išduotais pašto čekiais (Postal Orders). Asmeniniai ar įmonių čekiai mokėjimui nepriimami.

Konsulinė pažyma paprastai išduodama ne vėliau kaip per 7 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos. Šis terminas gali būti tiek greitesnis (jei ambasada gali elektroniniu būdu pasiekti duomenis apie Jūsų lietuvišką VP), tiek ir ilgesnis (jeigu dėl informacijos apie Jūsų lietuvišką VP gavimo reikia kreiptis į Lietuvos institucijas).

Išsamesnę informaciją Jungtinės Karalystės VP išdavimo klausimais galite rasti Jungtinės Karalystės e-Vyriausybės interneto svetainėje www.direct.gov.uk/motoring, taip pat galima kreiptis į DVLA, Swansea SA6 7JL, tel. 0870 240 0009, el. p. drivers.dvla@gtnet.gov.uk

2013 01 02 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt