pirmadienis, liepos 13 d.
Ambasada atsako: kaip tvarkyti paveldėjimo dokumentus
tiesa.com

Mirė mano tėtis ir reikia tvarkyti paveldėjimo dokumentus. Aš noriu atsisakyti turto paveldėjimo, ar galėčiau tai sutvarkyti pas jus kad nevažiuoti man į Lietuvą? Ir kokius dokumentus reikia pristatyti, ir kiek tai kainuotų?

Ambasadoje galima surašyti ir patvirtinti pareiškimą dėl nuo pagal įstatymą ar testamentą priklausančios palikimo dalies, skirtą paveldėjimo bylą Lietuvoje vedančiam notarui. Reikia žinoti, kad pagal LR civilinio kodekso 5.60 straipsnį negalima atsisakyti palikimo su sąlygomis ir išlygomis arba dalies palikimo, taip pat atsisakyti palikimo kito įpėdinio naudai, todėl atsisakytoji palikimo dalis atiteks kitiems įpėdiniams pagal įstatymą ir bus padalijama jiems lygiomis dalimis.

Pareiškimo dėl palikimo atsisakymo patvirtinimui reikia asmeniškai atvykti į ambasadą pirmadieniais nuo 13 iki 17 val., antradieniais – penktadieniais nuo 9 iki 13 val., su savimi turint pasą arba asmens tapatybės kortelę. Be to, reikia žinoti mirusiojo vardą, pavardę, asmens kodą ir mirties datą. Pareiškimo dėl palikimo atsisakymo patvirtinimas kainuoja 27 GBP, paslauga suteikiama tą pačią dieną, iš anksto užsiregistruoti nereikia.

2013 02 25 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt