antradienis, rugsėjo 29 d.
Ambasada atsako: pamestas vairuotojo pažymėjimas
tiesa.com

Pamečiau vairuotojo pažymėjimą Anglijoje. Prašyme paskelbti vairuotojo pažymėjimą negaliojančiu reikia nurodyti pažymėjimo numerį ir išdavimo datą, bet šių duomenų nežinau. Ar būtina nurodyti ir kaip įmanoma sužinoti? Be to, ambasados puslapyje http://uk.mfa.lt/index.php?3184526558 nurodyta, kad kreipiantis paštu konsulinis mokestis gali būti mokamas tik Lietuvos ambasados vardu išduotais pašto čekiais (Postal Orders). Kaip suprantu, pašte reikės pasakyti, kad noriu apmokėti Postal Order čekiu?

Duomenų, kurie nežinomi, prašyme paskelbti vairuotojo pažymėjimą negaliojančiu nurodyti nereikia arba pakanka nurodyti tai, kas yra žinoma bent apytiksliai, pvz., vairuotojo pažymėjimo išdavimo metai, turimos kategorijos ir pan.

Jungtinės Karalystės pašto (Royal Mail) skyriuje įsigyjant pašto čekį (Postal Order) reikia nurodyti, kad jo gavėjas (Payee) yra Lietuvos ambasada, t. y. „Embassy of Lithuania“.

Ar būtų galima dukrytės pavardę pakeisti iš „Kazlauskaitė“ į „Kazlauskas“, taip pat ir mano pavardę iš „Kazlauskienė“ į „Kazlauskas“? Norėčiau, kad visų šeimos narių būtų tokia pat pavardė.

Vyriškosios giminės formos pavardės suteikimas moteriai prieštarauja lietuvių kalbos dėsniams, kartu ir lietuvių moterų pavardžių darymo principams, todėl yra neteisėtas ir negalimas.

2013 08 02 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt