antradienis, spalio 27 d.
Ambasada atsako: paso keitimas užsienyje
tiesa.com

Gyvenu Škotijoje jau 4 metus ir nesuprantu, kodėl žmones britišką pasą gali gauti paštu ir viską galima sutvarkyti paštu, o Lietuvos pasą reikia tvarkytis tik ambasadoje Londone. Kodėl negalima visų dokumentų atsiųsti paštu?

Kadangi dvi tos pačios valstybės institucijos – Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministerija (Home Office) ir Jungtinės Karalystės paštas (Royal Mail) turi susitarimą dėl asmens duomenų rinkimo, tvarkymo ir naudojimo, reikiamą techninę įrangą ir saugaus ryšio kanalus, prašymus dėl daugelio Jungtinės Karalystės išduodamų dokumentų lankytojai gali pateikti ir pašte. Be to, pašte skenuojami ir pareiškėjo pirštų atspaudai, kurie vėliau įrašomi į pasą. Royal Mail neteikia tokių paslaugų užsienio valstybių institucijoms, todėl visi Lietuvos piliečiai dėl paso išdavimo ar pakeitimo gali kreiptis tik į Lietuvos ambasadas užsienyje ar į migracijos tarnybas Lietuvoje. Beje, teikti prašymų pakeisti pasus paštu ir Royal Mail palikti savo pirštų atspaudus negali ne tik Lietuvos, bet ir kitų valstybių piliečiai.

2. Vasarą planuojame visa šeima (su 2 nepilnamečiais vaikais) vykti atostogų iš D. Britanijos į Ispaniją. Vyras (vaikų tėvas) vyks atskirai. Ar reikia kokio nors sutikimo dėl vaikų kelionės su mama?

Šį klausimą reikia pateikti tiesiogiai Ispanijos generaliniam konsulatui Londone, http://www.maec.es/subwebs/Consulados/Londres/en/home/Paginas/home_cglondres.aspx, kadangi užsienio valstybių tvarkų dėl nepilnamečių kelionių aiškinimas ar komentavimas nėra Lietuvos institucijų kompetencija.

2013 07 27 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt