pirmadienis, liepos 13 d.
Ambasada atsako: skyrybos ir vardo keitimas
tiesa.com

TIESOS skaitytojai adresu klausk@tiesa.com gali siųsti aktualius klausimus, kurių atsakymus norėtų gauti iš LR ambasados Jugntinėje Karalystėje.

KLAUSIMAS: Ar Lietuvos Respublika keistų vardą, jei varde yra W raidė? Mano vardas buvo pakeistas per UK Deed Poll Service, turiu sertifikatą su advokato štampu.

ATSAKYMAS: Kadangi W raidės lietuvių kalbos abėcėlėje nėra, Jūsų vardas nebūtų keičiamas su tokia raide. Raidės W, X ir Q atitinkamai yra keičiamos į V, KS ir K. Jei nutarsite daryti naują LR pasą nauju vardu, tuomet W raidė turės būti pakeista į V.

KLAUSIMAS: Noriu skirtis su vyru, bet nežinau, ką man daryti. Esu 3 vaikų mama, visi gyvename JK, bet jei aš su juo išsiskirsiu, reikės tvarkytis pašalpas, kaip vienišai, ieškotis darbo. Sunku rasti 12 val., nes mažos mergaitės. Kur aš galėčiau kreiptis, kad man padėtų su vertėju. Kaip man viską susitvarkyti?

ATSAKYMAS: Skyrybų klausimas yra sprendžiamas teisiniais keliais, todėl Jūs turite kreiptis į advokatus. Galite kreiptis tiek į advokatus Lietuvoje, tiek Jungtinėje Karalystėje. Informaciją apie teisinę pagalbą Jungtinėje Karalystėje galite rasti http://www.lawsociety.org.uk/.

2013 03 30 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt