šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Ambasada atsako: vaiko gimimo liudijimo patvirtinimas
tiesa.com

Kur galima uždėti ant vaiko gimimo liudijimo apostilės antspaudą, kuris reikalingas įrodyti, kad vaikas gimė Jungtinėje Karalystėje, o ne Lietuvoje?

Jungtinėje Karalystėje išduotus dokumentus legalizuoja (tvirtina Apostille) ne Lietuvos ambasada, o Jungtinės Karalystės užsienio ir sandraugos reikalų ministerija. Dokumentai legalizuoti pateikiami tik paštu, internete iš anksto užpildžius specialią prašymo formą. Visa informacija apie Jungtinės Karalystės dokumentų legalizavimo tvarką skelbiama interneto svetainėje https://www.gov.uk/get-document-legalised.

II

Esu Lietuvos pilietė, gyvenu Škotijoje. Mano partneris yra Alžyro pilietis, mes susituokę. Norėjau sužinoti: jei mano vaikas gims Škotijoje, ar aš galėsiu gauti Lietuvos Respublikos pasą savo vaikui?

Pagal LR pilietybės įstatymą, vien dėl to, jog Jūs esate Lietuvos Respublikos pilietė, Jūsų vaikas Lietuvos Respublikos pilietybę įgis gimdamas, nesvarbu, ar jis gims Lietuvos Respublikos teritorijoje, ar už jos ribų. Jeigu vaikas gimimu įgis ir kitos valstybės pilietybę, pvz., Alžyro, pagal Lietuvos teisę, dvigubą pilietybę vaikas galės turėti iki jam sukaks 21 m.

2013 08 31 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt