šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Ambasada atsako: vaiko pilietybė ir būsto įsigijimo sąlygos
tiesa.com

Gyvenam Londone 3 metus, susituokę Lietuvoje, dabar laukiamės kūdikio, kuris jau netrukus gims čia, Londone. Kokią pilietybę jis gaus? Ar galima jam gauti Didžiosios Britanijos pilietybę? Buvau Lietuvos ambasadoje keisti paso, tai konsultantė sakė, kad galima gauti kažkokią pažymą iš JK vidaus reikalų ministerijos (Home Office), kad įgijo pilietybę gimimu ar pan.

 Pagal LR pilietybės įstatymą, vaikas, kurio vienas iš tėvų ar abu tėvai yra Lietuvos Respublikos piliečiai, Lietuvos Respublikos pilietybę įgyja gimimo metu, nesvarbu, ar jis gimsta Lietuvos Respublikos teritorijoje, ar už jos ribų. Vaikas – LR pilietis gali būti kartu ir kitos valstybės piliečiu, jeigu tiek Lietuvos Respublikos pilietybę, tiek kitos valstybės pilietybę įgijo gimdamas ir jam nėra sukakę 21 metai.

Jeigu ambasadai ar Migracijos departamentui prie LR VRM bus pateiktas Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministerijos (Home Office) išduotas patvirtinimas, kad jūsų vaikas gimimu įgijo ir Jungtinės Karalystės pilietybę (pvz., dėl to, kad teisę į Jungtinės Karalystės pilietybę įgijo jo tėvai, kurie Jungtinėje Karalystėje įgyvendina savo kaip ES piliečių teises ar pan.), pagal dabar galiojančią tvarką vaikas dvigubą pilietybę (Lietuvos Respublikos ir Jungtinės Karalystės) galės turėti iki jam sukaks 21 metai (sukakus pilnametystei per 3 metus jam reikės apsispręsti, kurios valstybės pilietis jis pageidauja būti). Home Office išduotas dokumentas apie gimimu įgytą Jungtinės Karalystės pilietybę turi būti patvirtintas apostile Jungtinės Karalystės užsienio ir sandraugos reikalų ministerijoje (žr. https://www.gov.uk/get-document-legalised) ir išverstas į lietuvių kalbą.

Kokios yra sąlygos norint legaliai išnuomoti namą Didžiojoje Britanijoje? Ar reikalingas koks nors leidimas nuomoti nekilnojamąjį turtą? Girdėjau, kad yra kažkokios licencijos, kurias reikia įsigyti. Kokie yra mokesčiai valstybei, jei ketini nuomoti namą, ir kokios baudos gresia, jei nuomojama nelegaliai?

 

Ambasada negali konsultuoti Jungtinės Karalystės teisės ir jos taikymo klausimais, kadangi tai nėra Lietuvos institucijų kompetencija.

2014 01 15 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt