trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Anglija švelnina dėl COVID-19 įvestus suvaržymus, leidžiami nedideli susibūrimai lauke
BNS

Londonas, kovo 29 d. (AFP-BNS). Sėkmingai gyventojų vakcinaciją vykdanti Anglija pirmadienį pradėjo antrąjį karantino priemonių švelninimo etapą, tačiau vyriausybė ragina neprarasti budrumo, Europoje kilus naujai koronavirusinės infekcijos bangai.

Kovo 8 dieną mokyklas atidariusi Anglija atšaukė privalomą reikalavimą likti namuose ir leido iki šešių žmonių susibūrimus lauke. Dėl šių pokyčių laikraščiai savaitės pradžią pavadino „laiminguoju pirmadieniu“.

Nors elitinės sporto varžybos, tokios kaip futbolo „Premier“ lygos rungtynės, per pastarąjį karantiną nebuvo atšaukos ir vyko be žiūrovų, nuo šiol bus atnaujinti neprofesionalų sporto, įskaitant tenisą, golfą, krepšinį ir plaukimą atvirame baseine, renginiai. 

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) išreiškė viltį, kad nuo pirmadienio „prasidės puiki Didžiosios Britanijos sporto vasara – įvairaus amžiaus žmonės susitiks su komandų draugais ir galės atnaujinti mėgstamą veiklą“.

Tačiau socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtoje žinutėje jis paragino žmones atsargiai džiaugtis savo naujomis laisvėmis.

„Svarbu, kad mes nepersistengtume ir nerizikuotume jau pasiekta pažanga“, – sakė B. Johnsonas, įvertinęs gerokai pagerėjusią epidemiologinę padėtį, sumažėjusius užsikrėtimo, hospitalizacijos ir mirties atvejų skaičius, lyginant su buvusiais šių metų skaičiais. 

„Prašau atidžiai laikytis naujų taisyklių, kad galėtume palaipsniui drauge sugrįžti į įprastą gyvenimą“, – sakė jis.

Trečiasis dėl koronaviruso įvestų suvaržymų atlaisvinimo etapas turėtų parsidėti nuo balandžio 12 dienos. Tuomet vyriausybė planuoja leisti atsidaryti lauko barams, kirpykloms ir nebūtiniausių prekių parduotuvėms.

Nuo gegužės vidurio planuojama leisti su tam tikrais apribojimais atsiverti apgyvendinimo paslaugas teikiančiam sektoriui. Visus likusius apribojimus planuojama atšaukti birželio 21 dieną, jeigu padėtis leis.

Kitų Jungtinių Karalystės regionų – Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos – administracijos juda savo greičiu.

„Kelio į laisvę gairės“

Daugiau nei 126 tūkst. mirčių registravusi Didžioji Britanija yra viena labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių šalių pasaulyje.

Tačiau nuo sausio pradžios naujų užsikrėtimo atvejų skaičius mažėja ir dabar vidutiniškai siekia po 5 tūkst. naujų atvejų per dieną.

Tuo metu sekmadienį šalyje buvo paskiepytas 30 milijoninis gyventojas pirmąja iš dviejų rekomenduojamų vakcinos dozių.

Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje yra naudojami du preparatai – Oksfordo universiteto ir bendrovės „AstraZeneca“ sukurta vakcina ir bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“ produktas.

Kitą mėnesį Didžioji Britanija turėtų gauti JAV bendrovės „Moderna“ vakcinos  pirmąją 17 mln. dozių siuntą. Tai turėtų išsklaidyti nerimą dėl artėjančio vakcinų trūkumo.

Vyriausybė tvirtina esanti pasiryžusi įgyvendinti savo tikslą -  iki liepos pabaigos visus suaugusius šalies gyventojus paskiepyti pirmąja vakcinos doze ir tęsti skiepijimą antrąja.

Pripažindamas, kad žemyninėje Europos dalyje siaučianti COVID-19 banga per kelias savaites gali pasiekti Britaniją, savaitgalį B. Johnsonas pareiškė, kad „pagrindinis skirtumas“ šiuo atveju bus šalyje vykstanti vakcinavimo kampanija.

„Esant dabartinei situacijai visiškai nematau nieko, kas atkalbėtų mane toliau sekti mūsų kelio į laisvę gairėmis“, – pridūrė jis.

B. Johsonas, kuris pastebimai vis sunkiau tvarkosi ataugusiais plaukais, sakė laukiantis, kada galės užsukti pas kirpėją ir išgerti pintą alaus bare.

Tuo metu kiti karantino išvarginti britai svajojo pasimėgauti jų mėgstama veikla atvirame lauke, bet buvo ir svajojusių apie vestuves dalyvaujant artimiesiems.

Jessica Warren-Basham (Džesika Voren Bašam) ir Johnny Cope'as (Džonis Koupas) iš Hampšyro Pietų Anglijoje dėl pandemijos buvo priversti triskart atidėti savo vestuves.

Jų pirminis 180 svečių sąrašas susitraukė iki šešių, kai pirmadienį per pietus pora pagaliau davė ilgai lauktus santuokos įžadus.

„Dėl to viskas pasidaro daug lengviau, nes iš tiesų kviečiami tik tėvai“, – likus kelioms valandoms iki tuoktuvių BBC radijui sakė J. Cope'as.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 29 20:06
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt