antradienis, liepos 5 d.
Anglijoje atšaukti ribojimai dėl COVID-19
BNS
Scanpix
Anglija

Jungtinės Karalystės vyriausybė pirmadienį atšaukė didžiąją dalį dėl koronavirusinės pandemijos įvestų suvaržymų Anglijoje, žengdama žingsnį, kurį mokslininkai ir opozicija pasmerkė kaip pavojingą šuolį į nežinomybę.

Nuo vidurnakčio (2 val. Lietuvos laiku) vėl gali veikti tokios vietos kaip naktiniai klubai, taip pat pilnu pajėgumu gali veikti kitos įstaigos uždarose patalpose, tačiau nebelieka teisiškai nustatytos tvarkos dėl kaukių dėvėjimo ir darbo iš namų.

Kaip praėjusią savaitę teigė sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas, verslas ir didelių renginių organizatoriai bus skatinami naudoti COVID-19 statuso sertifikatus „didelės rizikos aplinkose“.

Vyriausybė taip pat tikisi, kad žmonės dėvės apsaugines kaukes viešajame transporte ir uždarose erdvėse.

Mokslininkai būgštauja, kad paskutinių reikalavimų, tokių kaip privalomas apsauginių kaukių dėvėjimas ir fizinio atstumo laikymasis, atšaukimas gali vėl sukelti problemų. Pasak jų, turėtų likti galioti ir kitos rekomendacijos, pavyzdžiui, dėl darbo iš namų.

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, kuriam teko saviizoliuotis po to, kai koronavirusu užsikrėtė jo sveikatos apsaugos sekretorius, paragino visuomenę išlikti apdairią, o žmones, kurie dar nepasiskiepijo, tai padaryti ir prisijungti prie dviejų trečdalių JK suaugusiųjų, kurie dabar yra visiškai vakcinuoti.

B. Johnsonas gynė sprendimą nuo pirmadienio Anglijoje atšaukti didžiąją dalį dėl pandemijos įvestų suvaržymų, nors naujų paros užsikrėtimų skaičius šiuo metu viršija 50 tūkstančių – daugiau fiksuojama tik Indonezijoje ir Brazilijoje.

Žiniasklaida liepos 19-ąją pavadino „Laisvės diena“.

„Jei to nepadarysime dabar, atsiversime rudenį, žiemos mėnesiais, kai virusas turi šalto oro pranašumą“, – vaizdo pranešime sakė premjeras.

Be to, šią savaitę prasidedančios mokyklinės vasaros atostogos tapo „vertinga priešgaisrine proskyna“, sakė jis.

„Jei to nepadarysime dabar, turime savęs paklausti, ar apskritai kada nors tai padarysime? Taigi, dabar yra tinkamas momentas, tačiau turime tai padaryti atsargiai“, – kalbėjo B. Johnsonas.

Opozicinės Leiboristų partijos atstovas sveikatos klausimais Jonathanas Ashworthas pareiškė, kad vyriausybė elgiasi „neatsakingai”, ir atkartojo ekspertų tvirtinimus, kad atsivėrimas kelia grėsmę pasaulinei sveikatai.

„Esame prieš atsivėrimą be jokių galiojančių atsargumo priemonių”, – transliuotojui BBC sakė J. Ashworthas, ypač kritikavęs vyriausybės planą dėl apsauginių kaukių.

Vyriausybė tvirtina, kad po sėkmingos vakcinacijos programos visos rizikos ligoninėms yra valdomos.

Tačiau profesorius Neilas Fergusonas iš Londono imperatoriškojo koledžo perspėjo, kad Britanija artėja prie 100 tūkst. per parą patvirtinamų COVID-19 atvejų, tampant nevaldomu delta variantui.

„Tikrasis klausimas yra, ar gausime dvigubai tiek [atvejų], ar dar daugiau? Ir čia krištolinis rutulys pradeda nebeveikti“, – sakė jis BBC.

”Galime turėti 2 000 hospitalizacijų per parą, 200 000 atvejų per parą, bet tai daug mažiau aišku”, – teigė ekspertas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 19 09:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt