šeštadienis, sausio 16 d.
Anglijoje įsigalioja plastikinių šiaudelių draudimas
Alfa.lt

Anglijoje įvedamas vienkartinių plastikinių šiaudelių, maišiklių ir ausų krapštukų draudimas. Ši priemonė, kuri turėjo būti įvesta dar balandį, draus verslams pardavinėti ar tiekti šias prekes, praneša portalas BBC.

Žmonės Anglijoje kas metus sunaudoja vidutiniškai 4,7 mlrd. plastikinių šiaudelių, 316 mln. plastikinių maišiklių ir 1,8 mlrd. ausų krapštukų.

Aplinkosaugos aktyvistai šį žingsnį pasveikino, tačiau paragino valdžią toliau tęsti kovą prieš vienkartinių daiktų pardavinėjimą. Jų teigimu, šie uždrausti gaminiai sudaro tik „mažą dalį“ visų plastiko atliekų.

Aplinkos sekretorius George‘as Eustice‘as teigė, kad valdžia yra „tvirtai įsipareigojusi“ kovai su mus supančios aplinkos „niokojimu“ vienkartiniu plastiku.

Aplinkosauginės teisės nevyriausybinei organizacijai „ClientEarth“ priklausanti Tatiana Lujan teigė, kad būtent šiaudeliai, medvilniniai ausų krapštukai ir maišikliai yra „vieni iš beprasmiškiausių naudojamų plastiko gaminių“ ir todėl jų draudimas buvo „savaime suprantamas“.

Tačiau aktyvistė pastebėjo, kad aplinkinės valstybės kaip Prancūzija ir Airija buvo kiek ambicingesnės, tuo pačiu sukurdamos ir perdirbamų pakuočių surinkimo bei depozito programas.

Tuo tarpu, G. Eustice‘as taigė, kad Vyriausybė planuoja įvesti 5 pensų depozito sistemą, paskatinsiančią grąžinti gėrimų tarą. 

2020 10 01 18:22
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt