ketvirtadienis, spalio 22 d.
Anglijoje nebebus privaloma izoliacija atvykėliams iš „mažesnės rizikos“ šalių
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės vyriausybė penktadienį pranešė nebetaikysianti atvykėliams iš „mažesnės rizikos šalių“, įskaitant Prancūziją, Ispaniją, Vokietiją ir Italiją, reikalavimo izoliuotis 14 dienų dėl koronaviruso grėsmės.

Ši tvarka įsigalios liepos 10-ąją, praėjus daugiau kaip mėnesiui, kai JK pradėjo reikalauti, jog atvykusieji iš kitų šalių dvi savaites praleistų izoliavęsi. Visas šalių, iš kurių atvykstantiems žmonėms nereikės atlikti karantino, sąrašas bus paskelbtas vėliau penktadienį, nurodė vyriausybė.

Mažai tikėtina, kad šis sušvelninimas bus taikomas atvykėliams iš Jungtinių Valstijų, pirmaujančių pasaulyje pagal nustatytų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų ir mirčių skaičius.

Šeštadienį Didžiosios Britanijos vyriausybė taip pat atšauks rekomendaciją nesilankyti kai kuriose valstybėse, tad britų turistai galės laisviau vykti atostogauti į užsienį.

Susisiekimo sekretorius Grantas Shappsas sakė, kad šie pokyčiai yra „gera žinia Didžiosios Britanijos žmonėms ir Didžiosios Britanijos verslui“. Vis dėlto jis pabrėžė, kad vyriausybė gali grąžinti karantino suvaržymus „šalims, su kuriomis iš naujo atkuriame ryšius“.

Paskelbti pakeitimai bus taikomi tik Anglijoje. Šis faktas liudija apie įtampą tarp ministro pirmininko Boriso Johnsono centrinės vyriausybės ir kitų JK sričių – Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos.

Škotijos vyriausioji ministrė Nicola Sturgeon ypač kritikavo B. Johnsono politiką švelninti karantino priemones ir laikėsi atsargesnės pozicijos.

Be to, Didžiosios Britanijos vyriausybė naujausią pranešimą paskelbė neužsitikrinusi, kad į kitas šalis atvykstantiems britams nebūtų taikomos karantino priemonės. Susisiekimo departamentas išreiškė viltį, „kad virtinė šalių, kurioms taikoma išlyga, taip pat nereikalaus, kad atvykstantieji iš JK izoliuotųsi“.

Pagal aukų skaičių Didžioji Britanija yra labiausiai COVID-19 pandemijos paveikta Europos valstybė – šalyje mirė beveik 44 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių. Vis tik Didžioji Britanija jau pamažu švelnina kovą šalies mastu įvestas karantino priemones. Šeštadienį Anglijoje bus leista vėl atsidaryti barams, restoranams ir kirpykloms.

Europos Sąjunga šią savaitę atidarė savo sienas žmonėms iš 14 šalių, įskaitant Kanadą, Japoniją, Pietų Korėją ir Maroką, bet ne Jungtines Valstijas.

Jungtinė Karalystė išstojo iš ES sausio 31 d., bet iki šių metų pabaigos galioja pereinamasis laikotarpis, per kurį Didžiosios Britanijos ir bendrijos santykiai išlieka beveik nepakitę.

2020 07 03 09:08
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt