ketvirtadienis, birželio 24 d.
Antroji COVID-19 banga Didžiojoje Britanijoje bus daug stipresnė
Alfa.lt

Antroji koronaviruso banga bus beveik 2,5 karto stipresnė nei pirmoji, jei Didžiosios Britanijos valdžia visiškai atnaujins mokyklų darbą, neįdiegs masinių testavimų ir neatseks, su kuo infekuoti žmonės turėjo kontaktų, teigiama Londono higienos ir tropinių ligų instituto (LSHTM) pranešime.

Nuo kovo 23 d. Didžioji Britanija dėl COVID-19 įvedė karantiną. Nuo birželio pradžios valdžia sušvelnino kai kuriuos apribojimus: atidarė kai kurias pradinių mokyklų klases, planuoja palaipsniui leisti dirbti parduotuvėms ir restoranams, kurie turi galimybę įrengti lauko kavines, taip pat atnaujinti sporto varžybas, tačiau be žiūrovų tribūnose. Tačiau visoje šalyje išlieka karantino priemonės: gyventojams patariama tęsti darbą namuose, nesirinkti į grupes, kuriose yra daugiau kaip šeši žmonės, be reikalo nesinaudoti viešuoju transportu ir išlaikyti socialinį dviejų metrų atstumą.

„Jei mokyklos bus visiškai atidarytos arba žingsnis po žingsnio birželį ar liepą, o sykiu nebus plataus masto veiksmingos testavimo sistemos ar neįmanoma bus atsekti, su kuo infekuotieji kontaktavo, antroji COVID-19 banga Britanijoje gali būti 2,2–2,5 karto stipresnė nei pirmoji “- rašoma tyrime.

Mokslininkai pažymi, kad kontaktų su kitais žmonėmis stebėjimo sistema yra veiksminga tik tuomet, jei testuojama bent 50% žmonių, kuriems būdingi simptomai, ir 40% jų kontaktų yra išaiškinami.

Bendravimo stebėjimo sistema (Test and Trace), skirta užkirsti kelią koronaviruso plitimui Anglijoje, veikia nuo gegužės 28 dienos. Tai yra būdas palengvinti ir pašalinti karantiną prieš pasirodant COVID-19 vakcinai. Užkrėsti žmonės aptinkami atliekant tyrimus, kurių apimtį planuojama nuolat plėsti.

Sistema reikalauja, kad visi, kurie jaučia SARS simptomus, nedelsdami izoliuotųsi ir užsisakytų testą internetu arba telefonu. Gavęs rezultatus ir juos apdorojęs, nacionalinės sveikatos sistemos gydytojas susisiekia su pacientu ir nurodo tolimesnius veiksmus. Jokiu būdu neleidžiama išeiti iš namų. Sergantis asmuo turi pranešti apie visus kontaktus per pastarąsias septynias dienas ir 14 dienų turi būti izoliuotas, net jei jaučiasi gerai ir simptomai išnyksta. Visi, kurie bendravo su užsikrėtusiuoju, taip pat bus izoliuojami, o tai nutraukia viruso platinimo grandinę.

Vyriausybė dar nepaskelbė duomenų apie šios programos naudojimą.

2020 06 10 08:29
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt