šeštadienis, liepos 4 d.
Apie krizę jau kalba ir Anglijos banko galva
tiesa.com

Anglijos banko valdytojas Markas Carney mano, kad Jungtinėje Karalystėje artimiausiu metu gali kilti finansinė krizė, kurios padariniai būtų baisesni nei prieš dešimtmetį.

Jo manymu, toks scenarijus susiklostys tuo atveju, jeigu JK „Brexit“ derybose liks be susitarimo su Europos Sąjunga („no deal“) dėl ateities santykių, remdamasis šaltiniais paskelbė „The Independent“.

Savo pastebėjimus ir argumentus banko valdytojas per pusketvirtos valandos trukusį susitikimą išdėstė premjerei Theresai May ir kitiems aukšto rango vyriausybės pareigūnams.

M. Carney skaičiavimai rodo, jog blogiausiu atveju nekilnojamojo turto kainos šalyje nukristų net 35 procentais, dar labiau sušlubuotų svaro sterlingų pozicijos tarptautinėse valiutų rinkose, o norint taisyti padėtį tektų kelti bazinę palūkanų normą – tai reikštų, jog gyventojų įsipareigojimai finansinių įstaigoms padidėtų.

Anglijos bankas šio susitikimo kol kas nekomentavo, o vyriausybės atstovas pareiškė, jog „atsakinga valdžia privalo numatyti bet kokią tikėtiną galimybę. “

Anglijos banko valdytojas savo negatyvias pastabas pareiškė netrukus po to, kai oficialūs Prancūzijos asmenys informavo, jog „no deal“ atveju teks stabdyti lėktuvų skrydžius tarp šių šalių ir „Eurotunnel“ traukinių eismą.

Ketvirtadienį apie artėjančią krizę viešai kalbėjo ir buvęs JK premjeras Gordonas Brownas, šalies vyriausybei vadovavęs praėjusios krizės metu.

Iš buvusio premjero lūpų – įspėjimas apie naują krizę

2018 09 14 11:35
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt