ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Ar JK gali atšaukti „Brexit“ ir likti ES?
tiesa.com
Pixabay.com

Praėjo mažiau nei 24 valandos nuo triuškinančio Theresos May pralaimėjimo, po kurio šalies likimas liko neaiškus. Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje turbūt vienas dažniausiai užduodamų klausimų yra „Ar „Brexit“ privalo būti įgyvendintas?“ Štai ką apie tai mano ekspertai.

Taigi, ar „Brexit“ privalo būti įgyvendintas? Trumpai tariant, ne.

Jungtinė Karalystė vis dar gali atšaukti „Brexit“ ir likti Europos Sąjungoje, tačiau kad taip įvyktų, privaloma rengti antrą referendumą. Jei šalis ir jos piliečiai iki kovo 29 d. nuspręstų atšaukti „Brexit“ procesą, Europos Sąjungoje Jungtinė Karalystė liktų su nepakitusiomis sąlygomis.

Tačiau jei prie ES šalis prisijungti norėtų po kovo 29 d., lauktų labai ilgas priėmimo procesas. Tektų ne tik tapti Šengeno zonos nare, bet ir svarus pakeisti į eurus.

Pastaruosius keletą mėnesių kai kurie parlamento nariai ne kartą bandė duoti startą naujam referendumui, o vakar Europos vadovų tarybos prezidentas Donaldas Tuskas pasiūlė atšaukti „Brexit“.

„Jei planas nebus priimtas ir niekas nenorės išstoti be jokio plano, kas turės pakankamai drąsos atskleisti vienintelę išeitį?“ – socialiniame tinkle rašė jis.

Taigi, rodos, atšaukti „Brexit“ ir neturėti didesnių pasekmių įmanoma. Tačiau ar tam bus pritarta? Ar šalies valdžia išgirs vis garsiau skambančius piliečių prašymus likti ES?

2019 01 16 10:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt