sekmadienis, birželio 7 d.
Ar po „Brexit“ JK bus pripažįstami Lietuvoje išduoti vairuotojo pažymėjimai?
tiesa.com
Pixabay.com

Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministerija atsako į lietuvių klausimus apie vairuotojo pažymėjimų galiojimą, jei Jungtinė Karalystė išstotų iš Europos Sąjungos.

Ar JK bus pripažįstami Lietuvoje išduoti vairuotojo pažymėjimai?

Taip, tikimąsi, kad turėtų būti pripažįstami. Lietuvoje išduodamuose nacionaliniuose vairuotojo pažymėjimuose naudojamos tarptautinės A, B, C, D ir E vairavimo kategorijos, tai atitinka Ženevos konvencijos dėl kelių eismo (1949 m.) ir Vienos konvencijos dėl kelių eismo (1968 m.) konvencijų reikalavimus. Lietuva ir JK abi yra prisijungusios prie šių konvencijų, jas ratifikavusios. Todėl JK turėtų be kliūčių pripažinti LT išduodamus vairuotojo pažymėjimus.

Tikimasi, kad iki šių metų pabaigos JK nebus reikalaujama, kad vairuotojai kartu su lietuvišku nacionaliniu vairuotojo pažymėjimu (kuris yra ES pavyzdžio) pateiktų ir tarptautinį vairuotojo pažymėjimą.

Pagal VRM ir Regitros informaciją, nuo 2020 m. sausio 1 d. Regitroje bus galima užsisakyti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą (šiuo metu ruošiamasi išdavimui). Tarptautinis vairuotojo pažymėjimas – tai nacionalinio pažymėjimo vertimas į oficialias JT Europos Ekonomikos Komisijos (EKK) kalbas.

Kaip Lietuvoje bus pripažįstami JK išduoti vairuotojo pažymėjimai?

Lietuvoje bus pripažįstami JK išduoti vairuotojo pažymėjimai. Vadovaujamasi Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 13 str. 9 d.: "Lietuvos Respublikoje išduoto vairuotojo pažymėjimo nereikia turėti asmenims, turintiems Europos Sąjungos valstybėse narėse ir Europos laisvosios prekybos asociacijos šalyse išduotus galiojančius vairuotojo pažymėjimus. 1926 metų Paryžiaus konvencijos dėl automobilių eismo, 1949 metų Ženevos konvencijos dėl kelių eismo ir 1968 metų Vienos konvencijos dėl kelių eismo reikalavimus atitinkantys nacionaliniai ir tarptautiniai vairuotojo pažymėjimai Lietuvos Respublikoje galioja, jeigu jų turėtojas nėra nuolatinis Lietuvos Respublikos gyventojas. Šie užsienio valstybėse išduoti vairuotojo pažymėjimai nepripažįstami, jeigu jų turėtojai nėra sukakę šio įstatymo nustatyto amžiaus arba jeigu vairuotojo pažymėjimai buvo išduoti asmenims, kuriems atimta teisė vairuoti transporto priemones ar kurie nustatyta tvarka nesusigrąžino teisės vairuoti transporto priemonę po to, kai ji buvo atimta. Be to, nepripažįstami vairuotojo pažymėjimai, išduoti asmenims, kuriems vairuotojo pažymėjimo galiojimas yra apribotas, sustabdytas ar vairuotojo pažymėjimas atimtas jį išdavusioje valstybėje."

2019 02 04 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt