trečiadienis, kovo 3 d.
Asmens dokumentai JK lietuviams bus išduodami ir Belfaste bei Mančesteryje
BNS

 Asmens dokumentai Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenantiems Lietuvos piliečiams bus išduodami ir Belfaste bei Mančesteryje.

Trečiadienį ministrų kabinetas pritarė sprendimams, kurie leis privačiai įmonei pradėti teikti konsulines paslaugas vizų centruose šiuose miestuose, taip pat Londone, Edinburge ir Birmingame – dėl pastarųjų miestų sutartis sudaryta dar gegužę.

Vyriausybė taip pat nustatė skirtingus gyvenimo lygio vietos koeficientus miestuose, pagal kuriuos konsuliniams darbuotojams būtų skaičiuojamas atlyginimas.

„Klausimas skubus dėl pandemijos situacijos Jungtinėje Karalystėje. Kol nepriimtas šis pakeitimas, negalime skirti konsulines funkcijos vykdančių įgaliotų darbuotojų į Edinburgą. Jie vyksta į komandiruotes ir tie keliavimai tampa vis problemiškesni“, – posėdyje sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Užsienio reikalų ministerija nurodo, kad tai daroma siekiant paspartinti paslaugas, nes šiuo metu asmens dokumento išdavimo ar keitimo Lietuvos ambasadoje Londone tenka laukti apie pusmetį.

„Šie miestai pasirinkti dėl savo geografinės padėties, siekiant apimti kuo didesnę Jungtinės Karalystės teritoriją“, – teigia ministerija.

Vien Londone nuo liepos atvėrus naują Konsulinių paslaugų centrą priimta beveik 1,5 tūkst. prašymų išduoti ar pakeisti asmens dokumentus, tačiau paslaugų poreikis, pasak ministerijos, dar nėra patenkinamas ir „dar labiau išaugo prasidėjus COVID-19 pandemijai“.

Kaip skelbta anksčiau, vizų centrus steigia įmonė „VF Services (UK) Ltd.“. Planuojama, kad iš viso tokie Lietuvos vizų centrai veiks 71 pasaulio valstybėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 04 14:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt