pirmadienis, liepos 13 d.
Aukščiausiasis Teismas: B. Johnsonas, sustabdydamas parlamento darbą, pažeidė įstatymą ir melavo karalienei
tiesa.com
facebook nuotrauka

Sensacingas Didžiosios Britanijos Aukščiausiojo Teismo sprendimas: teismas nusprendė, kad sustabdydamas parlamento veiklą Borisas Johnsonas pažeidė įstatymą ir melavo pačiai Didžiosios Britanijos monarchei.

Borisui Johnsonui šios naujienos - triuškinančios. Jam pareikšti reikalavimai nedelsiant atsistatydinti, be to, parlamento nariams duotas leidimas tuoj pat vėl posėdžiauti.  

Didžiosios Britanijos naujienų portalai skelbia, kad šis ministro pirmininko pralaimėjimas yra neregėto mąsto skandalas, įeisiantis į istorijos puslapius.  

Premjerą pamažu skandina lavina reikalavimų atsistatydinti - teisėjų kolegijai unisonu nusprendus, kad B. Johnsono sprendimas paleisti parlamentą valstybei kriziniu laikotarpiu yra ryškus JK įstatymų pažeidimas, pasipiktinimo banga nusirito visais visuomenės sluoksniais.  

11 teisėjų pareiškė, kad sprendimas nutraukti Parlamento veiklą likus 5 savaitėms iki suplanuoto Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos sudavė skaudų smūgį valstybės demokratinei sistemai.  

Deklaravusi B. Johnsono veiksmus „neteisėtais, tuščiais ir neefektyviais”, Didžiosios Britanijos Aukščiausiojo Teismo prezidentė Ledi Hale pareiškė, kad Lordų ir Bendruomenių rūmai gali nedelsiant imtis visų reikalingų veiksmų, kad būtų atnaujinti posėdžiai.  

Buvo paminėta ir tai, kad B. Johnsonas, pamindamas pareigą, melavo ir klaidino pačią šalies monarchę.   Bendruomenių Rūmų atstovas John Bercow išsyk susisiekė su visų partijų vadais, paskelbdamas, kad visi komitetai turi nedelsdami vėl grįžti į posėdžius.  

Leiboristų partijos atstovai nesibodėdami šaukė: „Johnsoną lauk! Johnsoną lauk!”, kai Jeremy Corbynas, paskelbus šį triuškinantį teismo sprendimą, netikėtai kreipėsi į partijos konferenciją Brightone.  

Leiboristų vadas paskelbė, kad „Johnsonas turėtų suprasti savo padėtį ir tapti trumpiausiai postą išlaikiusiu premjeru Didžiosios Britanijos istorijoje”.  

2019 09 24 13:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt