penktadienis, sausio 22 d.
B. Johnsonas: JK „gali suklestėti“ ir be „Brexito“ susitarimo
Alfa.lt

Praėjus dienai po susitarimo pratęsti aklavietėje atsidūrusias derybas su Briuseliu, Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas sekmadienį pareiškė, kad Didžioji Britanija „gali stipriai suklestėti“ ir be „Brexito“ prekybos sutarties su Europos Sąjunga.

Su Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen šeštadienį susitaręs atnaujinti derybas, B. Johnsonas televizijai BBC teigė manantis, kad susitarimas „bus pasiektas“ iki to laiko, kai JK 2021 metais pasitrauks iš bloko reguliavimo režimo.

Visgi jis perspėjo, jog ES turi suvokti, kad britų vyriausybė „yra pasiryžusi kontroliuoti savo įstatymus ir savo reglamentus“, įskaitant žuvininkystės politiką.

JK oficialiai paliko bloką sausio mėnesį, tačiau iki metų pabaigos tęsis pereinamasis laikotarpis, kurio metu jai taikomos dauguma ES taisyklių.

Dabartinis 11 mėnesių pereinamasis laikotarpis skirtas abiem pusėms susitarti dėl būsimų prekybos santykių po beveik penkis dešimtmečius trukusios ekonominės ir politinės integracijos.

Vis dėlto devyni suplanuoti derybų ratai penktadienį baigėsi abiejų šalių pareiškimais apie reikšmingas kliūtis susitarimui. Tai paskatino B. Johnsoną ir U. von der Leyen įsikišti.

Abu lyderiai, paskutinį kartą surengę derybas dėl „Brexito“ birželį, paprašė savo derybininkų „intensyviai dirbti“, kad būtų „išspręsti tie nesutarimai“.

Vis dėlto auga nerimas dėl galimo kelionių ir prekybos chaoso, jei nebus padaryta pažanga ir įvyks vadinamasis „Brexitas“ be susitarimo.

„Aš ypač nenoriu Australijos, PPO [Pasaulio prekybos organizacijos] tipo modelio, tačiau mes tai puikiai išgyventume“, – apie galimą scenarijų kalbėjo B. Johnsonas.

„Manau, kad ir tokiomis aplinkybėmis galime stipriai suklestėti“, – pridūrė jis.

2020 10 04 18:58
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt