trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
B. Johnsonas: „JK privalo „visiškai“ pasitraukti iš ES muitų sąjungos”
tiesa.com

Didžioji Britanija turi būti „visiškai pasitraukusi“ iš Bendrijos muitų sąjungos po „Brexit“, kad taptų pasaulinė prekybos valstybė, pirmadienį pareiškė užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas, stiprindamas spaudimą vyriausybės vadovei Theresai May.

„Dabar mums svarbu ne būti mažiau europietiškiems – mes galėtume turėti puikų prekybos susitarimą su ES, kuris būtų naudingas abiem šalims – bet tapti vėl pasauliniams“, – parašė B. Johnsonas laikraštyje „The Daily Telegraph“.

Neseniai iš ilgos kelionės po Pietų Ameriką sugrįžęs B. Johnsonas tvirtino, kad to regiono šalys yra „kategoriškos“ sakydamos, kad „mes turime visiškai pasitraukti iš ES muitų sąjungos“.

Tam, kad Britanija taptų „efektyvia prekybos partnere, mes turime susigrąžinti savo tarifų kontrolę ir sudarinėti sutartis be jokių kliūčių ir komplikacijų, kaip sako premjerė“, nurodė užsienio reikalų sekretorius.

Likus vos mėnesiui iki lemiamo Europos Sąjungos viršūnių susitikimo, britų vyriausybė yra smarkiai susiskaldžiusi dėl šalies ateities prekybos santykių su Bendrija planų po „Brexit“.

B. Johnsonas ir kai kurie kiti ministrai palaiko visišką atsiskyrimą nuo dabartinės didžiausios Jungtinės Karalystės prekybos partnerės, kad šalis galėtų savarankiškai sudarinėti prekybos sutartis su trečiosiomis šalimis.

Tačiau nuosaikieji siūlo kitą planą, pagal kurį Britanija rinktų ES mokesčius į bloką per ją atkeliaujančioms prekėms, o Jungtinei Karalystei skirtiems produktams taikytų savo tarifus.

Savo ruožtu ES pateikė „atsarginį“ pasiūlymą, pagal kurį po „Brexit“ muitų sąjungoje liktų tik Šiaurės Airija, tačiau Londonas tvirtina, kad taip tarp JK priklausančios Šiaurės Airijos ir likusios Didžiosios Britanijos dalies atsirastų reali siena.

„Mes turime atsisakyti iliuzijos, kad yra koks nors visą Jungtinę Karalystę apimantis sprendimas“, – pareiškė vienas aukšto rango ES pareigūnas praėjusią savaitę.

ES vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier šeštadienį perspėjo Britaniją liautis žaidus „slėpynių“ derybose dėl išstojimo iš Bendrijos.

2018 05 28 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt