šeštadienis, rugsėjo 19 d.
B. Johnsonas: JK švelninant karantiną reikės „maksimalaus atsargumo“
BNS

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, ketinantis artimiausiu metu išdėstyti, kaip bus galima švelninti karantino priemones, ketvirtadienį savo ministrams sakė, kad vyriausybė laikysis „maksimalaus atsargumo“.

B. Johnsonas sekmadienį kreipsis į šalies gyventojus ir išdėstys kovo pabaigoje įvestų socialinio atstumo taisyklių švelninimo „gaires“, bet nemanoma, kad jis padarys kokių nors didelių pakeitimų.

Nors pareigūnai sako, kad naujojo koronaviruso plitimas Didžiojoje Britanijoje reikšmingai sulėtėjo, šalies oficialus COVID-19 aukų skaičius yra antras didžiausias pasaulyje. Ketvirtadienį pranešus apie 539 naujus mirties atvejus bendras aukų skaičius padidėjo iki 30 615.

Tačiau šią savaitę paskelbti platesni oficialūs duomenys rodo, kad iki balandžio pabaigos mirė daugiau kaip 32 tūkst. žmonių, įskaitant 107 sveikatos apsaugos ir 29 slaugos darbuotojus.

„Perėjome piką, tačiau tai labai trapus ir... labai pavojingas momentas, tad mums tikrai reikia tęsti atsargiai“, – per kasdienę spaudos konferenciją Dauningo gatvėje sakė užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas.

„Virusas dar nenugalėtas. Jis lieka mirtinas ir užkrečiamas“, – pridūrė jis.

Pasak D. Raabo, B. Johnsonas sekmadienį išdėstys „gaires kitai fazei“, tarp kurių bus „tinkamos priemonės, taikytinos tinkamais etapais“, ir „griežtos sąlygos su griežtu stebėjimu“.

Ministro pirmininko atstovas anksčiau sakė, kad jis per vyriausybės posėdį pavartojo frazę „maksimalus atsargumas“.

Žiniasklaida ketvirtadienį pranešė, kad pradėjus švelninti suvaržymus bus leista be apribojimų sportuoti ir rengti iškylas.

Tuo tarpu Anglijos bankas ketvirtadienį perspėjo, kad JK ekonomika dėl koronaviruso gali smukti 14 proc., nors kitais metais turėtų augti 15 procentų.

B. Johnsono atstovas sakė, jog „blogiausia, ką galime padaryti“, tai sušvelninti suvaržymus ir sudaryti sąlygas antrai susirgimų bangai, dėl kurios reikėtų naujų, ekonomiką dar labiau paveiksiančių priemonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 05 08 09:34
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt