ketvirtadienis, balandžio 22 d.
B. Johnsonas nepritaria dėl viruso taikomų apribojimų griežtinimui per Kalėdas
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas nepasidavė raginimams Kalėdoms dar sugriežtinti dėl koronaviruso taikomus apribojimus, Londonui ėmus taikyti griežtesnes priemones dėl augančio naujų koronaviruso atvejų skaičiaus.

Vyriausybė yra raginama peržiūrėti savo šventinio laikotarpio planus, pagal kuriuos numatytas penkių dienų kelionių leidimas ir bus leidžiami iki trijų namų ūkių susibūrimai vienuose namuose.

Britų medicinos žurnalas (BMJ) ir Sveikatos apsaugos tarnybos žurnalas (HSJ) antradienį perspėjo, kad šis planas gali sukelti Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) perkaitimą.

Tačiau B. Johnsonas, po derybų su atskirų Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos vyriausybių vadovais, pareiškė, kad piliečiai patys privalo elgtis atsakingai.

„Mes turime būti ypač atsargūs švęsdami Kalėdas, – sakė jis įstatymų leidėjams. – Mes galime švęsti protingai, bet turime elgtis labai atsargiai.“

Pasak B. Johnsono, Londonas, Edinburgas, Kardifas ir Belfastas pasiekė „vieningą“ susitarimą nekeisti šios politikos po sunkių socialinio atstumo laikymosi ir karantino metų.

Tačiau netrukus Velso pirmasis ministras Markas Drakefordas paskelbė, kad nuo kito trečiadienio penkias dienas šioje teritorijoje bus leidžiami tik daugiausia dviejų namų ūkių susitikimai vienuose namuose.

„Kuo mažiau žmonių bendraus mūsų namuose, tuo mažesnė bus tikimybė pasigauti arba išplatinti virusą“, – sakė jis per eilinę spaudos konferenciją.

JK yra viena labiausiai koronaviruso pandemijos paveiktų pasaulio valstybių. Remiantis vyriausybės pateiktais duomenimis, nuo COVID-19 šalyje mirė beveik 65 tūkst. žmonių, registruota bemaž 1,9 mln. užsikrėtimo atvejų.

Augantis naujų užsikrėtimo atvejų skaičius Londone ir kai kurios pietryčių Anglijos dalyse kelia susirūpinimą, kad sausį užsikrėtusiųjų skaičius gali dar šoktelėti, kaip tai įvyko po Padėkos dienos Jungtinėse Valstijose.

Augantis naujų atvejų skaičius

Londone trečiadienį po vidurnakčio buvo įvesti griežti apribojimai – vėl uždaryti teatrai, alinės ir restoranai bei uždrausti žmonių iš skirtingų namų ūkių susibūrimai uždarose patalpose.

Parduotuvės, grožio salonai, maistu išsinešimui prekiaujančios vietos dirba toliau, atvirose vietos leidžiami iki šešių asmenų grupių susibūrimai. Mokyklos taip pat lieka atidarytos.

Šis žingsnis sudavė dar vieną smūgį apgyvendinimo ir pramogų paslaugas teikiantiems sektoriams, jau praradusiems daug pajamų ir darbo vietų nuo pandemijos pradžios.

Sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas nurodė, kad per dieną registruojamų naujų užsikrėtimo COVID-19 ir hospitalizacijos atvejų „staigus augimas“ paskatino būtinybę imtis veiksmų ir sustabdyti užkrato plitimą.

Kai kuriose vietovėse registruojamų naujų atvejų skaičius per savaitę išauga dvigubai, sakė jis. Tai nuskambėjo gana pesimistiškai po praėjusią savaitę vilties suteikusių pranešimų apie vakcinavimo programos pradžią.

Nuo praėjusio antradienio po pirmąją „Pfizer-BioNTech“ vakcinos dozę jau gavo beveik 138 tūkst. žmonių, paskelbė vyriausybė.

Galiojančių rekomendacijų COVID-19 plitimui pažaboti laikymasis kelia problemų, be to, nerimą kelia augantis užsikrėtimų atvejų skaičius tarp vidurinių mokyklų 11–18 metų moksleivių.

Labiausiai viruso paveiktuose rajonuose ir Londone bei jo apylinkėse padidintos testavimo apimtys.

Šio mėnesio pradžioje baigėsi ankstesnis keturių savaičių karantinas Anglijoje, ir vyriausybė įvedė regioninę trijų lygmenų viruso stabdymo priemonių sistemą.

2020 12 17 07:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt