trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
B. Johnsonas paskiepytas pirmąja „AstraZenecos“ vakcinos doze
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas penktadienį gavo pirmąją dozę bendrovės „AstraZeneca“ vakcinos nuo COVID-19, tikindamas visuomenę, kad šie skiepai yra saugūs.

„Iš tiesų nieko nepajutau. Viskas įvyko labai gerai, labai greitai“, – premjeras sakė žurnalistams vienoje Londono ligoninėje, esančioje netoli jo rezidencijos Dauningo gatvėje.

„Kiekvienas, gavęs pranešimą, kad reikia vykti skiepytis, prašau, nuvykite ir pasiskiepykit, – pridūrė jis. – Tai bus geriausias dalykas jums, geriausias dalykas jūsų šeimai ir visiems kitiems.“

B. Johnsonas taip pabrėžė, kad Europos medicinos ekspertai dabar vėl patvirtino „AstraZenecos“ vakcinos saugumą, kilus nuogąstavimų, kai buvo pranešta apie negausius kraujo krešulių susidarymo atvejus šiuo preparatu paskiepytiems žmonėms.

A. Merkel: skiepyčiausi „AstraZenecos“ vakcina, bet lauksiu savo eilės

Vokietijos kanclerė Angela Merkel penktadienį pareiškė esanti pasiruošusi taip pat būti paskiepyta bendrovės „AstraZenecos“ vakcina nuo koronaviruso, kai ateis jos eilė, Europos ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) medicinos ekspertams šią savaitė dar kartą patikinus, kad šis preparatas yra saugus ir veiksmingas.

„Taip, skiepyčiausi „AstraZenecos“ vakcina“, – per spaudos konferenciją žurnalistams sakė kanclerė.

„Norėčiau palaukti, kol ateis mano eilė, bet sutikčiau bet kokiu atveju“, – pridūrė A. Merkel.

Kai kurios Europos šalys, įskaitant Vokietiją, buvo kelioms dienoms sustabdžiusios skiepijimą „AstraZenecos“ vakcina, baiminantis, kad šis preparatas retais atvejais gali sukelti kraujo krešulių susidarymą.

Tačiau ketvirtadienį Europos vaistų agentūra (EVA) paskelbė išnagrinėjusi turimus duomenis apie kraujo krešulių susidarymo atvejus, nenustačiusi jokio tiesioginio ryšio su „AstraZenecos“ preparatu ir nurodė, kad vakcina yra „saugi ir veiksminga“. Tą pačią išvadą penktadienį dar kartą pakartojo PSO.

Vis dėlto kai kurių klausimų dėl preparato, sukurto „AstraZenecos“ ir Oksfordo universiteto, išliko, kai Prancūzija penktadienį rekomendavo juo skiepyti ne jaunesnius kaip 55 metų žmones. Tuo metu Suomija nurodė mažiausiai savaitę neatnaujinsianti skiepijimo šia vakcina, nes buvo gauta pranešimų apie du krešulių susidarymo paskiepytiems asmenims atvejus.

Vokietijoje skiepijimas šia Britanijoje ir Švedijoje įsikūrusios bendrovės vakcina buvo atnaujintas penktadienį, o šalies politikai stengėsi patikinti, kad preparatas saugus.

2021 03 20 08:58
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt