penktadienis, rugsėjo 25 d.
B. Johnsonas svarsto galimą Vengrijos veto dėl „Brexit“ atidėjimo
tiesa.com
Facebook

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas tikrina galimą Vengrijos veto dėl prašymo atidėti „Brexit“, šeštadienį buvo rašoma „Daily Telegraph“ laikraštyje. Apie tai pranešė DPA.

Penktadienį Škotijos teismui pateiktame dokumente teigiama, kad B. Johnsono vyriausybė paklus naujam įstatymui, kuris premjerą įpareigoja prašyti „Brexit“ atidėjimo po spalio 31 dienos, jei iki spalio 19 dienos nebus priimtas naujas susitarimas su ES.

Tačiau B. Johnsonas tviterio paskyroje parašė: „Naujas susitarimas arba jokio susitarimo – bet ne atidėjimas“.

Po šio įrašo imta spėlioti: gal premjeras turi galimybę išvengti atidėjimo, net jei to prašyti reikalauja pati JK. B. Johnsonas, pavyzdžiui, galėtų paskatinti vieną iš likusių 27 ES narių vetuoti „Brexit“ termino pratęsimą.

Laikraštis „The Times“ citavo vyriausiąjį B. Johnsono patarėją Dominicą Cummingsą. Penktadienį jis teigė, kad visiškai aišku, jog įvyks „Brexit“ be susitarimo, nebent Briuselis sutiktų priimti B. Johnsono paskelbtus siūlymus ir pakeistų „Brexit“ susitarimą.

ES vadovai šią savaitę paskelbtus B. Johnsono siūlymus atmetė ir paragino jį pateikti paaiškinimų. Airijos sienos klausimas po „Brexit“ vis dar išlieka pagrindine problema ir nesutarimų tarp ES ir JK šaltiniu.

B. Johnsono vadovaujamai konservatorių partijai artimame „The Telegraph“ buvo rašoma, kad trys britų ministrai ketvirtadienį dalyvavo atskiruose susitikimuose su Vengrijos užsienio reikalų ministru Peteriu Szijjarto’u.

Laikraštyje buvo cituotas vienas neįvardytas B. Johnsono kabineto ministras, penktadienio vakarą sakęs, jog „veto yra vienintelė galimybė suspenduoti “ opozicijos inicijuotą įstatymą, kuris gali sukliudyti spalio 31 dieną palikti ES.

Nereguliuojamas išstojimas atsilieptų ir JK, ir ES ekonomikai, tad Europos šalys siekia išvengti tokio scenarijaus.

2019 10 06 11:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt