penktadienis, liepos 1 d.
B. Johnsonas: V. Putino reputacija po žiaurumų Bučoje yra „suteršta visam laikui“
BNS
Scanpix
Borisas Johnsonas

Ukrainos miestuose aptikti civilių kūnai „visam laikui suteršė“ Rusijos prezidento Vladimiro Putino reputaciją, pareiškė Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, šeštadienį apsilankęs Kyjive.

„Tai, ką Putinas padarė tokiose vietose kaip Buča ir Irpinė, yra karo nusikaltimai, kurie visam laikui suteršė jo ir jo vyriausybės reputaciją“, – pareiškė B. Johnsonas, stovėdamas šalia Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio.

Buča ir Irpinė yra keli iš netoli Ukrainos sostinės esančių gyvenviečių, kuriose po Rusijos pajėgų atsitraukimo buvo aptikta dešimtys nužudytų žmonių, kai kurie – surištomis rankomis.

B. Johnsonas pagyrė Ukrainą už demonstruojamą drąsą ir atremtą Rusijos puolimą prieš Kyjivą.

„Rusai manė, kad Ukrainą galima užimti vos per kelias dienas, o Kyjivas jų kariuomenei pasiduos vos per kelias valandas“, – pažymėjo britų premjeras, paminėjęs Vakarų žvalgybos duomenis.

„Kaip gi jie klydo.“

Ukrainiečiai „pademonstravo ir toliau demonstruoja liūto drąsą“, pridūrė jis.

„Pasaulis rado naujų didvyrių ir tie didvyriai yra Ukrainos žmonės.“

Po pokalbio su V. Zelenskiu B. Johnsonas pažadėjo Ukrainai perduoti JK šarvuočių ir priešlaivinių raketų.

V. Zelenskis savo ruožtu paragino Vakarus pasekti JK pavyzdžiu teikiant Ukrainai karinę pagalbą ir skelbiant sankcijas Rusijai.

„Kitos Vakarų demokratinės šalys turėtų pasekti JK pavyzdžiu“, – pareiškė jis po pokalbio su B. Johnsonu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 04 10 11:36
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt