penktadienis, spalio 23 d.
B. Johnsonui reikia žūtbūt paskelbti pergalę prieš karantiną
Alfa.lt

Jungtinė Karalystė žengia dar vieną žingsnį iš koronaviruso sukelto karantino. Pirmadienį karantinas bus švelninamas Anglijoje, ten leidžiant atsidaryti ne pirmos svarbos parduotuvėms, taip pat kai kurioms viešosiosioms erdvėms kaip zoologijos sodai ir pramogų parkai.

Portalo CNN teigimu, yra neįmanoma neįvertinti, koks šis žingsnis yra svarbus premjero Boriso Johnsono reputacijai.

Jo atsakas į pandemiją buvo puolamas abiejų politinio spektro pusių, kaip ir tvarkymasis su šalyje vykstančiais „Black Lives Matter“ protestais, kritikams teigiant, kad savo kalbomis jis tik skatina rasinę atskirtį, kuri atveda prie radikalios dešinės ekstremistų dalyvavimo kontrprotestuose. Taigi, iš vyriausybės pusės yra gyvybiškai svarbu, kad karantino švelninimas nesibaigtų nesėkme.

Blogiausias įmanomas scenarijus – kad karantino švelninimas atneš antrą koronaviruso infekcijų bangą, lemsiančią dar daugiau mirčių ir grąžinsiančią atgal griežtą karantiną. Būtent tokį scenarijų būtų ypač sunku pristatyti visuomenei, kurioje, nors palyginti gerai laikėsi karantino taisyklių, mirčių nuo viruso skaičius buvo vienas didžiausių Europoje.

„Nemanau, kad yra perdėta sakyti, kad jo išlikimas premjeru yra pavojuje, jei kiltų antra banga, – teigė Karalienės Marijos universiteto politologijos profesorius Timas Bale‘as. – Nesu įsitikinęs, kad jis galėtų atkurti visuomenės pasitikėjimą vyriausybė, jei reiktų vėl priimti kažką panašaus į karantino įvedimą. Valdžia privalo sėkmingai įgyvendinti atlaisvinimą ir tikėtis, kad tai ne per anksti, kaip sako kai kurie žmonės.“

Jei neužtenka vienos krizės, Didžiosios Britanijos pandemija sutapo su kita didele pasauline problema – juodaodžio George‘o Floydo nužudymas JAV ir po jo vykę etninių grupių protestai dėl institucinio rasizmo.

Dar šį mėnesį vyriausybė išleido raportą apie tai, kaip virusas neproporcingai paveikė juodaodžių, azijiečių ir kitų etninių mažumų bendruomenes. Todėl JK kylantys protestai yra gerokai  daugiau nei G. Floydo nužudymas ar viruso pandemija.

„Nors G. Floydas buvo degiklis, protestai kartu buvo ir apie institucinį rasizmą, ir JK policijos sulaikytų juodaodžių mirtis, – teigė leiboristų partijos politikė Diane Abbott. – Visa atmosfera buvo įkaitinta nuo baisiai didelio juodaodžių mirtingumo nuo COVID-19.“

D. Abbott kartu su kai kuriais kitais politikais valdžios atsakas pasirodė pribloškiantis. B. Johnsonas ir kiti vyriausybės nariai teigė, kad protestai, kurių metu buvo nuversti vergų prekyba užsiėmusių asmenų paminklai, buvo „suteršti banditizmu“.

„Tokios kalbos turi pasekmes. Žodis „banditas“ puikiai sutampa su agresyvaus, jauno juodaodžio stereotipu“, – teigė Birmingemo universiteto juodaodžių kultūros studijų profesorė Kehinde Andrews. – Ir būtent žvelgdami, kodėl juodaodžiai vyrai turi daug didesnę tikimybę būti suimti ar patirti smurtą, mes atsiremiame į minėtajį stereotipą.“

2020 06 16 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt