ketvirtadienis, balandžio 22 d.
Baigiantis laikui sudaryti „Brexito“ sutartį, JK premjeras B. Johnsonas vyks į Briuselį
BNS

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas artimiausiomis dienomis vyks į Briuselį pabandyti išgelbėti žlungančių vilčių, jog bus sudaryta sutartis su Europos Sąjunga dėl prekybos santykių po „Brexito“, kai pirmadienį vykęs vėliausias derybų ratas baigėsi nepasiekus jokio susitarimo.

ES vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier ir jo kolega britas Davidas Frostas intensyviai derėjosi aštuonis mėnesius, bet vis dar nesutaria dėl žvejybos teisių, sąžiningos prekybos taisyklų ir mechanizmo, kuris užtikrintų standartų laikymosi kontrolę, kai Britanija gruodžio 31-ąją paliks bendrąją rinką.

„Derybos yra tame pat taške, kuriame buvo penktadienį. Nepadarėme apčiuopiamos pažangos. Aišku, kad dabar tai turi būti tęsiama politiniu lygmeniu“, – sakė vienas aukšto rango šaltinis britų vyriausybėje.

„Nelaikome šio proceso pabaigtu, tačiau padėtis atrodo labai kebli ir esama didelės tikimybės, kad mums nepavyks“, – kalbėjo jis.

Po pastarojo M. Barnier ir D. Frosto derybų rato Briuselyje ir likus vos trims savaitėms iki Britanijos pasitraukimo iš bendrosios rinkos B. Johnsonas telefonu pasikalbėjo su Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen, iš kurios sulaukė kvietimo atvykti asmeniškai.

„Sutarėme, kad nėra sąlygų galutinai parengti susitarimą dėl vis dar neišspręstų reikšmingų nesutarimų trimis esminiais klausimais: vienodų [konkurencijos] sąlygų, valdymo ir žuvininkystės“, – bendrame pareiškime nurodė U. von der Leyen ir B. Johnsonas.

„Paprašėme mūsų vyriausiųjų derybininkų ir jų komandų parengti likusių nesutarimų apžvalgą, kuri bus aptarta tiesioginiame susitikime Briuselyje artimiausiomis dienomis“, – rašoma pareiškime.

Kol kas U. von der Leyen ir B. Johnsono susitikimo data nepaskelbta. Ketvirtadienį Briuselyje prasidės dvi dienas truksiantis 27 Bendrijos šalių lyderių susitikimas.

Apie numatytą B. Jonhnsono vizitą pranešta baigiantis pesimizmo persmelktai derybų dienai, per kurią M. Barnier skeptiškai nusiteikusiems europarlamentarams pareiškė, kad trečiadienis faktiškai yra galutinis terminas sprendimui rasti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 08 10:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt