sekmadienis, kovo 7 d.
Banksy kūrinys aukcione parduotas už 7,6 mln. svarų
BNS

Banksy (Banksio) kūrinys „Parodyk man Monet“ (Show Me the Monet) – žaisminga garsaus impresionizmo paveikslo interpretacija – trečiadienį aukcione buvo parduotas už 7,6 mln. svarų (8,4 mln. eurų), ir tai antra didžiausia suma, sumokėta už šio britų gatvės menininko darbus.

Kūrinį „Sotheby’s“ aukcione Londone įsigijo anoniminis pirkėjas, sumokėjęs daugiau nei pradinė 5 mln. svarų kaina.

Šiame 2005 metų darbe Banksy prie Claude'o Monet (Klodo Monė) vandens lelijų tvenkinio atvaizdo pripiešė pamestų parduotuvės vežimėlių ir oranžinį eismo kūgį.

„Sotheby’s“ šiuolaikinio meno Europos padalinio vadovas Alexas Branczikas (Aleksas Brančikas) sakė, kad šis darbas yra vienas geriausių ir garsiausių aukcionams pateiktų Banksy kūrinių.

Banksy, kurio tikrasis vardas oficialiai niekada nebuvo patvirtintas, savo karjerą pradėjo nuo grafičių Bristolyje Anglijoje ir tapo vienu garsiausių pasaulio menininkų.

Banksy darbas „Deleguotasis parlamentas“ (Devolved Parliament) pernai „Sotheby’s“ aukcione Londone buvo parduotas už 9,9 mln. svarų (10,9 mln. eurų).

Anksčiau šį mėnesį jo grafičių stiliumi atliktą kūrinį „Forgive Us Our Trespassing” „Sotheby’s“ Honkonge pardavė už 8,3 mln. dolerių (7 mln. eurų).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 22 14:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt