antradienis, sausio 19 d.
Belgija atnaujiną seną bylą dėl galimų jos sąsajų su Madeleine McCann bylos įtariamuoju
BNS

Belgija ketvirtadienį atnaujino 1996 metais nužudytos vokietės paauglės bylos tyrimą dėl galimų bylos sąsajų su vyru, įtariamu britų mergaitės Madeleine McCann (Madlen Makan) žudiku. 

Sudarkytas 16 metų Carole Titze (Karol Ticės) kūnas buvo rastas 1996 metų liepą viename Belgijos kurortiniame mieste.

Tuo metu C. TItze atostogavo su savo tėvais. Atliekant tyrimą buvo nustatyta, kad įtariamasis yra į trečią dešimtį įžengęs vokietis, kuris taip ir nebuvo surastas.

Jis gyrėsi merginai apie savo nusikalstamą praeitį, skelbė belgų žiniasklaida.

Briugės prokuratūra „ketina atnaujinti su šiuo nužudymu susijusią bylą“, prokuratūros atstovas pranešė AFP, tačiau daugiau informacijos nepateikė.

Vokietijos policija praeitą savaitę pranešė nustačiusi naują įtariamąjį paslaptingoje 2007 metais dingusios britų mergaitės M. McCann byloje.

„Braunšveigo prokuratūra atlieka tyrimą dėl žmogžudyste įtariamo 43 metų Vokietijos piliečio tuomet trimetės britės Madeleine Beth McCann dingimo byloje“, – sakoma federalinės policijos pranešime.

Britė mergaitė Madeleine, dar vadinama Maddie (Medi), dingo 2007 metais Portugalijoje, Praja da Luso kurorte gegužės 3 dieną beveik prieš pat savo ketvirtąjį gimtadienį, kai tėvai, palikę ją miegančią viešbučio kambaryje, su draugais pietavo šalimais esančiame restorane.

Nepaisant daugybės įtariamųjų ir teorijų apie tai, kas galėjo įvykti, dėl mergaitės dingimo iki šiol niekas nenuteistas.

Įtariamasis, pasak vokiečių policijos, šiuo metu atlieka „ilgą kalėjimo bausmę“ už prekybą narkotikais, o anksčiau buvo teistas už seksualinę prievartą prieš vaikus.

Kalinamas vyras atsisakė kalbėti apie Maddie bylą, ketvirtadienį Vokietijos televizijai sakė vienas jo advokatų.

Tačiau vyriausiasis tyrėjas Christianas Hoppe'as (Kristianas Hopas) transliuotojui ZDF pranešė, kad atliktas tyrimas suteikia policijai pagrindo įtarti, jog minėtas vyras yra susijęs su Madeleine nužudymu.

Vyras reguliariai gyveno Algarvėje laikotarpiu nuo 1995 iki 2007 metų, pridūrė policija, kuri šiuo metu renka informaciją apie dvi transporto priemones, kuriomis naudojosi įtariamasis, taip pat apie du telefono numerius.

Portugalijos policija baigė 14 mėnesių trukusį tyrimą 2008 metais. Vienu metu įtariamaisiais tapo net mergaitės tėvai, tačiau vėliau įtarimai buvo atmesti.

2013 metų liepos mėnesį Didžiosios Britanijos policija pradėjo savo tyrimą, tačiau paieškos veiksmai Praja da Luso kurorte nedavė jokių rezultatų.

Po to, kai įtariamasis vokietis „iškilo“ ir M.McCann byloje, C. Titze bylai vadovavęs dabar jau į pensiją išėjęs tyrėjas Paulas Gavaertas (Polas Gavartas) pareiškė, kad tarp bylų „tikrai yra ryšys“.

Įtariamasis, vokiečių žiniasklaidoje įvardinamas kaip Christianas B., anksčiau buvo teistas už lytinius nusikaltimus, įskaitant vaikų lytinį išnaudojimą ir prievartavimą.

„Apibūdinimas [43 metų Christiano B.] atitinka“, – sakė P. Gevaertas belgų laikraščiui „De Standaard“.

C. Titze nužudymo byla buvo neišaiškinta ir tyrimas buvo nutrauktas 2016 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 11 16:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt