pirmadienis, sausio 18 d.
Birmingame gyventojams buvo išdalyti panaudoti koronaviruso testai
Alfa.lt

Anglijoje, Birmingamo mieste, gyventojams netyčia buvo išdalyti panaudoti tamponiniai koronaviruso testai, pranešė vietos savivaldos atstovai.

Portalo BBC duomenimis, Birmingamo miesto taryba pranešė, kad per klaidą studentų apgyvendintoje Seli Ouko rajono dalyje išdalijo 25 koronaviruso testų rinkinius, vykdant „duok ir susirink“ programą. Institucijų teigimu, klaida buvo labai greitai pastebėta ir absoliuti dauguma testų buvo nepanaudoti dar kartą. Tačiau ne visiems taip pasisekė.

21 metų studentas Davidas Lewesas teigė, kad jis ir 4 kartu su juo gyvenantys draugai visgi tepinėlio iš nosiaryklės ir ryklės testus panaudojo, nesupratę, kad jie nėra nauji.

„Mes esame sugniuždyti, šokiruoti, pasišlykštėję ir vienas mano draugas net apsivėmė sužinojęs, kad testai buvo jau panaudoti“, – teigė jaunuolis.

Birmingamo universiteto trečio kurso studentas teigė, kad savivaldybės komanda testą pristatė į jų namus antradienio vakarą, sakydami, kad jie grįš po poros minučių jų susirinkti.

„Įvyko klaida“

„Mes gerai neišmanėme testavimo procedūros ir kiek susirūpinome, kad pakelio viduje nebuvo jokių lankstinukų ar informacinių pranešimų, tačiau, kai jie grįžo, mes paklausėme dėl lankstinukų nebuvimo ir ar reikėtų susirūpinti dėl to“, – pasakojo D. Lewesas.

„Jie pasakė, kad įvyko klaida ir jie ją ištaisys. Tada mano kambario draugo paklausė, ar jis atliko testą, ir jis atsakė taip, tada jie pasakė „gerai, įdėk jį į maišelį“, ir išėjo“, – pridūrė studentas.

D. Lewesas teigė, kad kas iš tiesų atsitiko, jis sužinojo tik iš socialinių tinklų.

„Mes suprantame, kad įvyko žmogiška klaida, tačiau kažkas už tai turi atsakyti... Tai yra absurdiška“, – teigė pašnekovas.

Sophie Dunne, kita studentė, kuriai buvo įteiktas panaudotas testas, teigė, kad testavimo tūbelių ir tepinėlių lazdelių sandarūs maišeliai „jau buvo pradaryti, todėl buvo akivaizdu, kad testai jau buvo panaudoti“.

Vos ji ir jos kambario draugė Natasha Ashbridge suprato, kas atsitiko, jos „išbėgo į gatvę informuoti testus dalijusių darbuotojų apie klaidą“.

S. Dunne tvirtino, kad kai kurie kiti gyventojai taip pat išėjo iš namų, o ant kai kurių testų buvo nurodyti net kitų žmonių adresai. Ji teigė negalinti patikėti, kad tokių dalykų išvis gali atsitikti.

„Aš žinau, kad savivaldybė tvirtina, jog klaidingai išdalyti buvo tik maždaug 25 testai, tačiau iš to, ką matėme mes, tai tikrai buvo didesni skaičiai“, – teigė mergina.

„Akivaizdžiai dėl išaugusio atvejų skaičiaus iš dalies yra kaltinami studentai ir dabar tikriausiai susirgimų dar labiau padaugės dėl šito nesusipratimo, ir tai tikrai nėra mūsų kaltė“, – teigė N. Ashbridge.

Miesto valdžios atstovai tvirtino, kad vos tik pasidarius akivaizdu, jog buvo išdalyti ne tie testai, buvo žengti drastiški žingsniai ištaisyti klaidą.

„Duok ir surink“ yra gyvybiškai svarbi kovos su COVID plitimu mūsų mieste dalis, iki šiol jau išdalijus per 100 tūkst. testų. Šio incidento aplinkybės šiuo metu yra nagrinėjamos ir vėliau bus priimti visi reikiami žingsniai, kad tai nepasikartotų“, – teigė savivaldybės atstovai. 

2020 10 15 16:36
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt