trečiadienis, sausio 27 d.
Bloga žinia britų bankams: ES išimčių netaikys
tiesa.com

Pirmadienį vyriausiasis Europos Sąjungos derybininkas paskelbė, kad nė vienam Jungtinės Karalystės verslo sektoriui po „Brexit“ nebus taikomos išimtys, o britų bankai praras prieigą prie vieningos rinkos.

„Brexit“ reiškia „Brexit“ visose srityse“, – pirmadienį Briuselyje pareiškė Michael’is Barnier’as, taip paneigdamas kalbas apie tai, kad finansinis JK sektorius po pasitraukikmo gali tikėtis kitokių veiklos sąlygų nei kitas britų verslas.

Vieninga ES rinka britų verslui yra itin patraukli dėl pusės milijardo potencialių vartotojų bei 22 milijonų verslo įmonių.

„Prieiga prie šios rinkos bus legali pasitraukimo pasekmė“, – tęsė M. Barniera’as.

Šis jo pareiškimas yra itin bloga žinia apie 5,4 tūkst. bendrovių, įsikūrusių Londono Sityje, mat jos yra tiesiogiai priklausomos nuo ES rinkos, pirmadienį paskelbė „The Independent“.

Tą pačią dieną paskelbta, kad iš Londono bus iškelta ES finansų rinkos priežiūrą vykdanti Europos bankininkystės institucija.

„ Tie, kurie kalba apie dalinį priėjimą prie vieningos rinkos turėtų baigti spekuliuoti. Vieninga rinka yra neskirstoma dalimis, tai bendrų taisyklių paketas, į kurį, be kitų sąlygų, yra įtrauktas ir laisvas judėjimas“, – sakė M. Barnier’as.

Žinia, britai traukiasi ir žada, kad po „Brexit“ ji neilaikys susitarimo dėl laisvo žmonių judėjimo ir apribos migraciją.

2017 11 20 12:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt