trečiadienis, balandžio 21 d.
BMW įspėjo, kad, nepasiekus susitarimo dėl „Brexito“, jos produkcijos kainos gali kilti
BNS

Jei nebus pasiektas susitarimas dėl prekybos po „Brexito“, BMW ir „Mini“ markių automobiliai Didžiojoje Britanijoje ir Europoje gali brangti, trečiadienį perspėjo Vokietijos automobilių gamintojos finansų direktorius.

Jei Didžioji Britanija ir Europos Sąjunga (ES) nepasieks susitarimo dėl prekybos po „Brexito“, kanalą kertantiems automobiliams būtų taikomas 10 proc. muito mokestis, kuris BMW atsieitų šimtus milijonų eurų, teigė Nicolas Peteras.

„Vienintelis būdas kompensuoti dalį muitų bus pakelti kainas“, – pažymėjo jis.

„Mini“ automobiliai Europoje ir BMW automobiliai Didžiojoje Britanijoje pabrangs“, - kalbėjo jis.

BMW gamina automobilius eksportui į JK iš ES, o savo gamykloje Oksforde gamina keletą „Mini“ modelių, skirtų Europos klientams.

Didžioji Britanija yra ketvirta pagal dydį BMW rinka, teigė N. Peteris, o susitarimo nebuvimas automobilių gamintojai kainuotų „vidutiniškai kelis šimtus milijonų“ kasmet.

Dėl didesnių kainų pardavimai sumažės, pridūrė jis, „todėl vis dar tikimės, kad bus pasiektas pagrįstas sprendimas“.

Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen trečiadienį pareiškė, kad „artimiausios dienos bus lemiamos“, pridurdama, jog išlieka „siauras kelias į susitarimą“ dėl prekybos po „Brexito“.

JK, oficialiai palikusi ES sausio 31 dieną, laikosi bendrosios rinkos ir muitų sąjungos taisyklių iki gruodžio 31 dienos.

Nesudarius prekybos susitarimo, prekyba tarp JK ir ES bus reglamentuojama tik Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) taisyklių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 17 09:08
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt